Dożynki Gminne 2020

  • 26.08.2020, 12:12
  • Źródło: Gmina Tczew
Dożynki Gminne 2020

Podziel się:

Oceń:

Święto dożynkowe jest ukoronowaniem całorocznego trudu i pracy rolników, symbolizuje radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Co roku w gminie Tczew na początku września odbywa się święto plonów, by cieszyć się wspólnie dobrodziejstwem zbiorów, ale przede wszystkim podziękować Bogu i Ludziom za obfitość i szczęśliwe żniwa.

W tym roku Dożynki Gminne będą miały inną oprawę niż zwykle, z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Władze samorządu gminy Tczew w poczuciu obowiązku zadbania o zdrowie mieszkańców, podjęły decyzję o rezygnacji z organizacji sztandarowych, plenerowych imprez gminnych. W związku z tym Dożynki Gminne nie odbędą się w tradycyjnym wydaniu.

Gospodarz dożynek Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak zaprasza w sobotę, 5 września o godz. 14.00 na uroczystą, dziękczynną Mszę Świętą, transmitowaną online, w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Swarożynie, której przewodniczyć będzie ks. bp Arkadiusz Okroj. Wspólnie podziękujemy za tegoroczne plony. Poświęcone zostaną także wieńce dożynkowe oraz rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wieniec. Następnie ok. godz. 15.30 odbędzie się koncert w wykonaniu artystki o magicznym głosie – Eleni.

Msza Św. oraz koncert będą transmitowane online za pośrednictwem profilu społecznościowego gminy Tczew na Facebooku

 

Źródło: Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe