AKTUALIZACJA Groźny wypadek autobusu w Stanisławiu. TEL. DLA RODZIN POSZKODOWANYCH: 58/301 17 34. Jego skutki usuwały 23 zastępy straży i śmigłowce LPR

  • 15.08.2020, 08:25
  • Wawrzyniec Mocny
AKTUALIZACJA Groźny wypadek autobusu w Stanisławiu. TEL. DLA RODZIN POSZKODOWANYCH:… KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Doszło do poważnego wypadku na autostradzie na wysokości Stanisławia (na 18 km A1). Autobus z Żabnicy przewoził zespół pieśni i tańca Mały Haśnik do Mikoszewa m.in. dzieci w kierunku na Gdańsk. Autobusem podróżowało 31 osób (8 osób pełnoletnich, opiekunowie, reszta dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat (22osoby z Żywca woj. Śląskie). Uruchomiono telefon alarmowy dla rodzin poszkodowanych TEL. 58/301 17 34.

Do zdarzenia doszło przed godz. 6 rano.

- Kierowca w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala (klasyfikowany jako najciężej ranny) – informuje asp. Konrad Majewski, z-ca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. - Z wstępnych ustaleń wynika, że autobus skręcił na prawo i uderzył w barierki, a następnie „przekoziołkował” kilka razy opadając na koła – to prawdziwy cud, że do tej pory nie stwierdzono ofiar śmiertelnych. Szczegółowe przyczyny wypadku ustala policja.

 

Obecnie 2 osoby zabrała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 15 osób odjechało karetkami z miejsca zdarzenia. Kolejne 14 osób zostało zabrane autobusem zorganizowanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Tczewie. Przewieziono je do szpitala w Gdańsku na Polanki (przed godz. 9). W szpitalu poszkodowani mieli możliwość skorzystania z pomocy psychologa z Komendy Wojewódzkiej PSP. W porozumieniu ze strażą pożarną, komendantem wojewódzkim i wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem, uruchomiono specjalny telefon dla rodzin poszkodowanych. Jest to istotne z uwagi na fakt, że osoby, które ucierpiały skorzystały z pomocy kilku szpitali w województwie pomorskim (w: Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Kościerzynie, Elblągu i w Grudziądzu).

 

TEL. 58/301 17 34

Była to jedna z większych akcji ratunkowych odnotowanych w powiecie tczewskim Konieczne było zaangażowanie sił i środków spoza powiatu. Na miejsce jako pierwsza przybyła ekipa pogotowia ratunkowego. Dokonana przez nich wstępna selekcja poszkodowanych znacznie ułatwiła ewakuację uczestników tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Dzięki temu pomoc osobom najciężej rannym była udzielona najszybciej jak było to możliwe.

 

AKTUALIZACJA: GODZ. 8.29 - OBECNIE RUCH NA AUTOSTRADZIE A1 W KIERUNKU NA GDAŃSK ODBYWA SIĘ JEDNYM PASEM, A W KIERUNKU NA ŁÓDŹ JAK DOTYCHCZAS.

 

Służby: straż pożarna, ZRM orz strażacy usuwają skutki wypadku. Niestety jest wielu poszkodowanych. Po przeprowadzeniu triage (medycznej segregacji osób uczestniczących w zdarzeniu 3 osoby zakwalifikowano jako „czerwone" (ciężko ranni), 3 "żółte" poważne obrażenia i pozostali, którzy doznali mniejszych obrażeń, ale byli w stanie poruszać się o własnych siłach.

Wypadek został zakwalifikowany jako zdarzenie masowe.

Do akcji zaangażowano kilkanaście karetek pogotowia, 23 zastępy straży i 2 śmigłowce LPR.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
knr
knr 15.08.2020, 10:48
Ktoś w ogóle czyta te artykuły przed zamieszczeniem? Powtórzenia, zjedzone litery, niezamknięte nawiasy... Rozumiem pośpiech w przypadku takich wiadomości, aby było na bieżąco przekazywane wszystko, ale ujmuje to dziennikarstwu jako takiemu.
Damian
Damian 15.08.2020, 16:17
Ja przeczytałem informacje i nic wielkiego mnie nie zraziło. Jeśli ci się nie podoba zawsze możesz gdzie indziej🙂
A z tymi powtórzeniami ha ha to chyba przeczytaliśmy różne artykuły😂

Pozostałe