Pamiętajmy ! zakrywanie ust i nosa podnosi nasze bezpieczeństwo!

  • 12.08.2020, 10:41
  • Źródło: KPP Tczew
Pamiętajmy ! zakrywanie ust i nosa podnosi nasze bezpieczeństwo!

Podziel się:

Oceń:

W związku z panującą epidemią, nadal na terenie kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Tczewscy policjanci podczas prowadzonych działań sprawdzają jak respektowane są obostrzenia.

Należy pamiętać, że osoby zakażone koronawirusem, przechodzące chorobę bezobjawowo, nie stosując się do tego obowiązku nieświadomie zarażają innych. Tylko odpowiedzialne zachowanie, oraz bezwzględne podporządkowanie się obowiązującym zaleceniom pozwoli zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Tczewscy policjanci od początku pandemii zwracają szczególną uwagę na wszelkie przejawy ignorowania nakazu, wielokrotnie rozmawiali z mieszkańcami o konieczności zakrywania ust i nosa. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z konieczności zachowania szczególnej ostrożność w kontaktach z innymi. W celu zdyscyplinowania osób nie stosujących się do aktualnych obostrzeń w dniu 13 sierpnia na terenie miasta funkcjonariusze prowadzić będą wzmożone działania kontrolne. Wspólnie z przedstawicielami innych podmiotów sprawdzą m in. jak sytuacja wygląda w środach komunikacji miejskiej, sklepach, oraz pozostałych miejscach gdzie bezwzględnie należy zakrywać usta i nos. Za niestosowanie się do nakazu grozi grzywna w wysokości do 500 złotych.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe