Łączymy siły w obronie przystani

  • 15.07.2020, 15:30
  • Wawrzyniec Mocny
Łączymy siły w obronie przystani Z. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Od 7 Lipca br. ogłaszamy wspólną AKCJĘ Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki “Kociewiak” i Gazety Tczewskiej „Ratujmy Przystań na Bulwarze”, której celem jest ochrona i zachowanie Przystani w obecnym miejscu z zachowaniem jej funkcji Żeglarsko-Turytycznej.

Naszym zadaniem   Ten obiekt prócz tych funkcji, które musi pełnić ma służyć mieszkańcom, bo przecież na to zostały wydane pieniądze podatników.
W tym obiekcie może się mieścić się także  biuro informacji turystycznej. Można zorganizować galerię sztuki współczesnej, mogą być prowadzone zajęcia fitness. Wielką zaletą tego obiektu jest zaplecze sanitarne dla turystów, co sprawia, że nie trzeba wydawać pieniędzy na szalety bulwarowe za 2,5 mln zł, bo taka kwota padła na sesji Rady Miasta (prezydent informował na ostatniej sesji o możliwości wybudowania od podstaw szaletów na bulwarze za 2,5 mln zł - dop. Red.). Tę kwotę można przeznaczyć np. na wybudowanie osłony pomostów, ale również jednostek tam cumujących przed silnym nurtem Wisły.
Zwracamy się do mieszkańców Tczewa oraz do wszystkich osób z terenu Polski o przesyłanie na adres email: [email protected]  propozycji dot. modernizacji Przystani i jej funkcji.
Najciekawsze pomysły opublikujemy.

 

Ryszard Różycki, Prezes Stow. KFiT „Kociewiak”,

Wawrzyniec Mocny, red. prowadzący Gazety Tczewskiej.

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edyta
Edyta 28.07.2020, 07:15
Może ten obiekt powinien łączyć kilka funkcji. Np, informacja turystyczna, hotel "Nadwiślański", kawiarnia, w której jednocześnie byłoby miejsce na wystawy malarskie.

Pozostałe