Fotograficzno – przyrodnicza wystawa plenerowa

  • 14.07.2020, 13:33
  • Źródło: UM Tczew
Fotograficzno – przyrodnicza wystawa plenerowa

Podziel się:

Oceń:

„Spotkane w drodze” – to tytuł wystawy fotograficznej Fabryki Sztuk, którą możemy oglądać w przestrzeni publicznej, a dokładniej na deptaku przy ul. Jarosława Dąbrowskiego.

Składają się na nią zdjęcia kilkunastu zwierząt. Z wyjątkiem wydry wszystkie zostały sfotografowane w naturalnym środowisku, niejako przez przypadek. Wystawa, tak jak i świat zwierząt, jest różnorodna. Wprawdzie dominują zdjęcia ptaków (m.in. bocianów, kaczek, żurawi, kormoranów, pleszek), to jednak pojawiają się przedstawiciele ssaków, gadów, płazów i owadów. Autorem fotografii jest Józef Ziółkowski, pisarz, miłośnik historii Tczewa, główny specjalista ds. muzealnictwa w Fabryce Sztuk.

Wystawa zawiera treści przyrodnicze. Fotografie zostały opatrzone autorskim komentarzem zawierającym sporą dawkę wiedzy i ciekawostek. Konsultacji w tym zakresie udzielił Cezary Wójcik. Z kolei szatą graficzną zajął się Dariusz Wałaszewski.

 

W najbliższy weekend można też wziąć udział w queście adresowanym do rodzin z młodszymi dziećmi. Kartę zadań należy pobrać ze strony internetowej www.fabrykasztuk.tczew.pl lub siedziby głównej przy ul. 30 Stycznia, a po jej wypełnieniu – otrzyma się drobną niespodziankę.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe