Poseł Kazimierz Smoliński w sprawie naprawy Mostu Tczewskiego:”Jest zielone światło od premiera”

  • 10.07.2020, 10:18
  • Paulina Stolz
Poseł Kazimierz Smoliński w sprawie naprawy Mostu Tczewskiego:”Jest zielone światło od premiera”

Podziel się:

Oceń:

Podczas Konferencji, która odbyła się 9 lipca 2020 roku, dobre wieści odnośnie naprawy tczewskiego mostu, przekazał poseł Kazimierz Smoliński w towarzystwie Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dr hab. Grzegorza Berendta.

Według wiadomości przekazanych przez posła na tczewskim bulwarze, Skarb Państwa w całości sfinansuje naprawę Mostu Tczewskiego, który pozostanie własnością powiatu.

Chciałbym powiedzieć, że odbudowa Mostu Tczewskiego będzie finansowana bez wkładu własnego samorządu. Samorząd nie jest w stanie uczestniczyć w tak drogim i kosztownym przedsięwzięciu”.

Nowym Pomysłem na wykorzystanie potencjału tczewskiego zabytku, jest utworzenie filii Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Mamy nowe rozwiązanie w postaci włączenia w tą całą inicjatywę Muzeum II wojny Światowej, żeby tutaj powstał oddział tego muzeum. Cały portal wjazdowy, który ma tutaj być odbudowany liczy ponad 2000 m2, a będzie jeszcze większy, plus 8 wieżyczek, które mają być także odbudowane. To ogromna powierzchnia, która może być wykorzystana.”

 

Zgodnie ze słowami Posła Smolińskiego okres naprawy mostu powinien trwać trzy lata, a planowany termin oddania obiektu do użytku to rok 2023.

Myślę, że trzyletni okres 2021-2023 powinien wystarczyć, aby całą inwestycję sfinalizować. Nawet gdyby można byłoby tę inwestycję wykonać z finansowego punktu widzenia, to praktycznie trudno byłoby to szybciej zrealizować, ponieważ jest to trudna inwestycja. Wymaga ona specjalistycznych działań nie tylko jako zwykła droga, ale również jako most zabytkowy, tym bardziej, że w tej chwili jest w całości wpisany do rejestru zabytków. Te przęsła po stronie Lisewa też będą podlegały renowacji, by je przywrócić do takiego stanu jak w XX wieku.

Paulina Stolz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hanka
hanka 11.07.2020, 00:06
Niech się nie kompromituje, Smoliński to wstyd dla Tczewa
Mieszkanka
Mieszkanka 10.07.2020, 15:29
Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców

Pozostałe