KRONIKA STRAŻACKA – raport tygodniowy z podejmowanych interwencji. Śmiertelny wypadek i gwałtowne burze!

  • 24.06.2020, 10:16
  • Źródło: KPPSP Tczew
KRONIKA STRAŻACKA – raport tygodniowy z podejmowanych interwencji. Śmiertelny wypadek i gwałtowne burze!

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.06.2020 roku do 21.06.2020 roku zanotowano łącznie 66 zdarzeń w tym 4 pożary, 59 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

 

18.06.2020r. Tczew Aleja Solidarności – wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy oraz motocykl po wypadku na jezdni drogi. Wskutek zderzenia kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu, a kierowca samochodu został w stanie poważnym przetransportowany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji kierującego pojazdem z samochodu oraz na uwolnieniu ciała motocyklisty spod wraku pojazdu przy użyciu sprzętu pneumatycznego. Po zakończonych czynnościach funkcjonariuszy Policji i Prokuratora uprzątnięto jezdnię z płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii. W zdarzeniu udział brały 3 zastępy z JRG Tczew.

 

21.06.2020 – Tczew Al. Zwycięstwa – izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego

Wskutek braku dostępnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, straż pożarna w Tczewie

została poproszona o udzielenie pomocy osobie znajdującej się w stanie bezpośredniego

zagrożenia zdrowia. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca

zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie z podejrzeniem udaru oraz na zabezpieczeniu tymczasowego lądowiska dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądującego u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Al. Zwycięstwa. W zdarzeniu

udział brały 2 zastępy z JRG Tczew.

 

W dniu 19.06.2020 przez powiat tczewski przetoczyły się burze, którym towarzyszyły

intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Wskutek tego, w ciągu kilku godzin

odnotowano 25 zdarzeń, w których jednostki OSP i PSP usuwały skutki nawałnicy prowadząc działania polegające na wypompowaniu wody z zalanych ulic, posesji, miejsc użyteczności publicznej oraz usuwaniu połamanych konarów drzew.

Źródło: KPPSP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe