Biskup pelpliński Ryszard Kasyna: Procesja w Boże Ciało wyłącznie wokół kościołów

  • 05.06.2020, 11:50
  • redakcja
Biskup pelpliński Ryszard Kasyna: Procesja w Boże Ciało wyłącznie wokół kościołów kociewiak.pl

Podziel się:

Oceń:

Ze względu na epidemię biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęca do procesji w Boże Ciało wyłącznie wokół kościołów.

Biskup Diecezjalny napisał między innymi:

-  Nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii ani nie stawia czterech ołtarzy.

 - W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy Świętej odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła lub – w razie niemożliwości - wewnątrz świątyni.

 

(Red.)

html_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Na baczność !!!
Na baczność !!! 10.06.2020, 12:13
Przez trzy miesiące tzw. epidemii władza kościelna prześciga się w realizowaniu i odgadywaniu rozkazów i poleceń władzy świeckiej. Na zarządzenie urzędników morawieckiego i szumowskiego pozamykała kościoły przed wiernymi oraz ograniczyła do maksimum możliwość uczestnictwa w praktykach religijnych. Wg. konstytucji i podpisanego konkordatu kościół i państwo są względem siebie podmiotami autonomicznymi i biskupi, gdyby coś mieli ze świętego prymasa Stefana Wyszyńskiego dawno powiedzieli by "non possmus"...ale dzisiejsza hierarchia kościelna jest jak najbardziej "possumus". Przegoniła wiernych z kościołów, część ich już do nich nie wróci. W naszym powiecie "epidemia "praktycznie nie zaistniała - liczba chorych minimalna , zero ofiar śmiertelnych. Ograniczenia wolności religijnej, a faktycznie walka z Kościołem, bo jak nazwać bezprawne urzędnicze szykany nie spotkały się z żadnym sprzeciwem hierarchii. Ku rozwadze Art.53 Konstytucji pkt 5, mówi wyraźnie, że : Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze USTAWY (...) gdzie jest ta ustawa ??!!! ...jednak biskupi niech dalej śpią spokojnie , bardzo wielu katolików udzieli sobie dyspensy na uczestnictwo w święcie Bożego Ciała i innych. Wszak obeszliśmy się bez WIELKIEJ NOCY , dzięki otrzymanemu "PRZEPISOWI" na m.in "święcenie pokarmów" i transmisjom telewizyjnym ...może warto przestudiować konstytucję i konkordat - to nie są akty kapitulacji Kościoła...

Pozostałe