Po 5 tysięcy złotych kary za nieprzestrzeganie kwarantanny

  • 07.04.2020, 15:19
  • redakcja
Po 5 tysięcy złotych kary za nieprzestrzeganie kwarantanny KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają bezwzględny obowiązek przebywać we wskazanym miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

Mundurowi z tczewskiej komendy w ostatnich dniach podczas sprawdzania osób objętych kwarantanną ujawnili przypadki niestosowania się do obecnych przepisów. Na podstawie informacji przekazanej przez funkcjonariuszy wobec 4 mieszkańców Tczewa Powiatowy Inspektor Sanitarny na każdą z tych osób nałożył grzywnę w wysokości 5 tys. złotych.

 

- Każdego dnia policjanci sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek i pozostają w miejscu zamieszkania – przypomina asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - W tym zakresie funkcjonariusze ściśle współpracują ze służbami sanitarnymi. Każde rażące naruszenie kwarantanny czy notoryczność nieprzestrzegania jej zasad powoduje wszczęcie procedury przez służby sanitarne. Inspektorzy sanitarni na podstawie ustaleń policyjnych podejmują decyzje o sankcjach. Współpraca z inspektorami sanitarnymi jest bardzo dobra i owocna. Wszystkie osoby, które nie stosują się do zasad kwarantanny, muszą liczyć się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale i z wysokimi karami finansowymi. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

 

Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają bezwzględny obowiązek przebywać we wskazanym miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Mundurowi przestrzegają, że wobec wszystkich osób, które nie stosują się do kwarantanny, będą wyciągane surowe konsekwencje finansowe! Od 1 kwietnia 2020 r. z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się obowiązek korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe