Zatrzymanie za łamanie kwarantanny. Policja egzekwuje zaostrzone przepisy

  • 06.04.2020, 08:00
  • redakcja
Zatrzymanie za łamanie kwarantanny. Policja egzekwuje zaostrzone przepisy pixabay

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. W związku z epidemią koronawirusa policjanci prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się tej choroby. W ostatnią sobotę policjanci interweniowali wobec trzech osób, które zlekceważyły obecne przepisy i wspólnie spożywały alkohol. Mundurowi sporządzili wobec mieszkańców powiatu tczewskiego wnioski o ukaranie do sądu za gromadzenie się oraz spożywanie alkoholu.

 

Taka sytuacja miała miejsce 4 kwietnia przed godziną 15.00 w Pelplinie. W tym czasie policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie, patrolując jedną z ulic w mieście zauważyli 3 mężczyzn, którzy zlekceważyli obecne przepisy i wspólnie spożywali alkohol. W związku z tą sytuacją stróże prawa sporządzili wniosku o ukaranie wobec trzech mieszkańców powiatu tczewskiego w wieku 28 -, 37- i 50 lat. W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny.

 

Każdego dnia policjanci w całym kraju sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Dodatkowo mundurowi podczas codziennych służb emitują z radiowozów specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Niestety są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych.

Przypominamy, że do odwołania każda osoba do 18-tego roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwi ich obecność na ulicy. Obowiązuje także zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc m.in. parków, zieleńców, promenad. Wprowadzona została także minimalna odległość między pieszymi, która wynosi 2 metry.

 

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób.

 

opr. (tomm)/KPP Tczewa

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe