Oszust „metodą na policjanta” zatrzymany. Odpowie za cztery oszustwa

  • 20.03.2020, 17:17
  • redakcja
Oszust „metodą na policjanta” zatrzymany. Odpowie za cztery oszustwa KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Wrocławia, którego podejrzewali o oszustwa tzw. „metodą na policjanta''. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił zarzuty czterech oszustw oraz usiłowania kolejnego.

19 lutego br. policjanci z Tczewa odebrali zgłoszenie o oszustwie. Mundurowi ustalili, że 60-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego została oszukana tzw. metodą „na policjanta”. Sprawca skontaktował się z kobietą telefonicznie, przedstawił się, że jest policjantem i ostatecznie wyłudził od niej dorobek życia.

Policjanci przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie, dokładnie ustalili dokładny przebieg całego zdarzenia. Jak ustalili śledczy sprawca w tym zdarzeniu, zadzwonił do pokrzywdzonej, informując, że jest policjantem i chce zabezpieczyć jej pieniądze zgromadzone na koncie bankowym przed oszustami. Przyjmujący zgłoszenie mundurowi od razu widzieli, że jest to klasyczne oszustwo tzw. metodą „na policjanta”, przed którym tak często przestrzegają.

 

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przeanalizowali szczegółowo to zdarzenia oraz wszystkie dotychczasowe zgłoszenia. Szeroko zakrojone działania operacyjne, ustalenia śledczych oraz żmudna praca funkcjonariuszy doprowadziły do ustaleń, że związek z tym zdarzeniem ma 40-letni mieszkaniec Wrocławia. Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany 18 lutego br. na terenie Wrocławia i został przetransportowany do tczewskiej komendy. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z czterema innymi takimi samymi przestępstwami, gdzie osoby starsze straciły pieniądze.

Dzisiaj mężczyzna został przesłuchany przez śledczych. Prokurator przedstawił zatrzymanemu 40-latkowi zarzuty czterech oszustw oraz usiłowania oszustwa. Mundurowi ustalili, że 40-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Tczewie zastosował wobec zatrzymanego mieszkańca Wrocławia tymczasowe areszt na okres trzech miesięcy. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności działalności przestępczej mieszkańca Wrocławia.

 

Mundurowi ustalili, że 40-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy. Dzisiaj sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa w recydywie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy! Policjanci nigdy:

- nie informują przez telefon o swoich działaniach,

- nie proszą o przekazanie pieniędzy,

- nie pytają o sumę posiadanych oszczędności oraz miejsca ich przechowywania,

- nie proszą o podanie numerów kont bankowych, czy też haseł,

- nie proszą o przelanie pieniędzy na wskazane konta bankowe,

- nie proszą o zaciągnięcie kredytu.

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

 

html_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe