Księgowe okradały własnego pracodawcę. Łącznie ukradły 90 tys. zl

  • 19.03.2020, 16:09
  • redakcja
Księgowe okradały własnego pracodawcę. Łącznie ukradły 90 tys. zl KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o okradanie biura nieruchomości, w którym pracowały. AKTUALIZACJA. 18 marca 71 i 72-latka zostały doprowadzone do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży. Sytuacja jednak zmienia się, bo wpływają nowe fakty. Obecnie wiadomo, że kwota jest dużo wyższa i wynosi ponad 90 tys. A same panie uprawiały kreatywna księgowość ok. 12 lat.

AKTUALIZACJA: Z naszą redakcją skontaktował się okradany przez lata przedsiębiorca. Jego firma zajmuje się wynajmem mieszkań. Jak nas poinformował kwota przestępstwa rosła systematycznie przez lata. Księgowe, o których mowa pracowały u niego ok. 12 lat. Przedsiębiorca twierdzi, że kwota kradzieży wynosi na tę chwilę już ponad 90 tys. zł 

- Ciężko było to wykryć, bo oszukiwały raz na cześć kwoty, a raz na całą - przyznaje pracodawca. - Te panie nie pracowały chwilę, ale 12 lat. Sprawa jest rozwojowa, a kwota na którą mnie oszukały po sprawdzaniu dokumentów rośnie. Te 34 tys. zł, to było na poniedziałek. Teraz jest to już ponad 90 tys. zł...

Za kradzież prokurator zastosował wobec kobiet dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zatrzymanym kobietom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

16 marca br. tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że na terenie jednego z biur nieruchomości w powiecie tczewskim dochodziło do kradzieży. Mundurowi ustalili, że dwie księgowe tej firmy od 2018 roku regularnie okradały swojego pracodawcę. Śledczy ustalili, że sprawczynie miały dostęp do firmowych pieniędzy, a księgowały część otrzymywanych wpłat. Łącznie ukradły prawie 34 tys. złotych.

W związku z tymi ustaleniami kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali 71 i 72-latkę, które trafiły do policyjnego aresztu. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymane mieszkanki powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży. Prokurator zastosował wobec kobiet policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. złotych, na poczet przyszłej kary. Teraz zatrzymane kobiety za te czyny odpowiedzą przed sądem.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

html_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Daniel
Daniel 03.04.2020, 19:21
Kto by się spodziewał.Znam jedną i drugą panią osobiście w życiu bym się nie spodziewał.

Pozostałe