Flex z nowym centrum logistyczno-magazynowym [GALERIA ZDJĘĆ]

  • 07.03.2020, 14:47
  • Wawrzyniec Mocny
 Flex z nowym centrum logistyczno-magazynowym [GALERIA ZDJĘĆ]

Podziel się:

Oceń:

Firma Flex zakończyła kolejny etap rozbudowy swojego parku przemysłowego, zlokalizowanego w Tczewie, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 26 lutego 2020 r., odbyło się uroczyste otwarcie drugiej części centrum logistyczno-magazynowego.

Koncepcja rozbudowy centrum logistyczno-magazynowego została sfinalizowana w drugiej połowie 2017 r. Powodem było zapotrzebowanie na miejsce do składowania komponentów i produktów gotowych oraz przestrzeń potrzebną do efektywnego zarządzania procesami logistycznymi i wysyłkami.

 

Kalendarium i parametry

Do połowy 2019 r. wykonano wszystkie prace ziemne, położono fundamenty i przygotowano całą infrastrukturę kampusu wraz z drogami, chodnikami oraz parkingami. Następnie do końca 2019 r. zakończono budowę konstrukcji budynku, a na początku 2020 r. podłączone zostały wszystkie systemy i instalacje wewnętrzne.

Nowa część centrum logistyczno-magazynowego obejmuje powierzchnię 9000m2, w tym 7000m2 przestrzeni magazynowej wysokiego składowania, w której można pomieścić aż 8000 palet. Dodatkowo posiada 8 doków załadunkowych oraz zaplecza socjalno-biurowe, zarówno dla pracowników Flex jak i kierowców dowożących czy odbierających towary.

Jak przystało na nowoczesną firmę, nowa część centrum logistyczno-magazynowego, wyposażona została w innowacyjne systemy wspomagające zarządzanie magazynowaniem oraz logistyką komponentów i produktów, w tym m.in. nowoczesny sposób składowania materiału na regałach, autonomiczne wózki do transportu wewnętrznego, czy ścieżka indukcyjna, pozwalająca na automatyczną nawigację wózków pomiędzy regałami.

 

Podczas uroczystości otwarcia, Janos Lang - Dyrektor Generalny, Flex Poland stwierdził:

 

- Nasz ciągły rozwój napędzany jest przez poszerzanie portfolio naszych klientów, budowanie nowych kompetencji oraz wdrażanie innowacyjnych technologii. W związku z tym, potrzebowaliśmy więcej miejsca na nowe przedsięwzięcia, dlatego otwieramy dziś rozbudowany budynek logistyczno-magazynowy, który wyposażony został w nowoczesne systemy obsługi i kontroli operacji. Jestem bardzo dumny z tego, że Flex w Tczewie już od 20 lat dynamicznie się rozwija i jestem przekonany, że będziemy to kontynuować w następnych latach.”
 

Wystąpienia gości

Wystąpili również: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego – Józef Sarnowski, Poseł – Kazimierz Smoliński, Zastępca Prezydenta Tczewa ds. Gospodarczych – Adam Burczyk oraz Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Przemysław Sztandera. W swoich wypowiedziach Panowie podkreśli jak istnienie i rozwój firmy Flex, wpływa na cały region.

 

- 20 lat temu w naszym mieście panowało ogromne bezrobocie i wtedy pojawiła się w Tczewie firma Flex, która zagwarantowała zatrudnienie mieszkańcom oraz dała szansę na rozwój miasta –powiedział Adam Burczyk. - Flex stawia nie tylko na rozwój swoich pracowników, ale także wspiera lokalne szkoły m.in. poprzez stypendia dla najlepszych uczniów. Firma współpracuje z uczelniami wyższymi.

 

- W ub. r. uruchomiła także żłobek Flex Kids w Tczewie, który umożliwia pracownikom powrót do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka – zauważył Józef Sarnowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. - Dzięki temu można zaobserwować, że Flex dba o przyszłych pracowników już od najmłodszych lat.

 

- Cieszę się, że od 20 lat współpracujemy z firmą Flex, która poprzez swoje inwestycje wywiera ogromny wpływ na rozwój regionu – dodał Przemysław Sztandera. - Inwestycje te stworzyły nie tylko 3300 miejsc pracy w Spółce, ale pozwoliły także rozwinąć się poddostawcom i kooperantom, którzy dzięki temu mogli rozwinąć swoją działalność tworząc dodatkowe miejsca pracy i poszerzać wachlarz świadczonych usług.

 

- Gratuluję dotychczasowych dokonań i życzę dalszych sukcesów - Kazimierz Smoliński, Poseł RP.

 

Park przemysłowy Flexa

Otwarta nowa część centrum logistyczno-magazynowego znacząco wzmacnia procesy logistyczne i rozszerza pojemność magazynową, rozwijającego się od 2000 r. park przemysłowego Flex w Tczewie. Na terenie parku, funkcjonują 4 budynki o łącznej powierzchni przekraczającej 81 000m2. Trzy z nich pełnią funkcję produkcyjną. W pierwszym, powstają obudowy i części metalowe. W drugim i trzecim, odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz gotowych urządzeń elektronicznych. A czwarty to wspomniane wcześniej centrum logistyczno-magazynowe.

Flex w Tczewie, oferuje swoim klientom całą gamę usług, poczynając od zaprojektowania produktu, poprzez opracowanie i optymalizację linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej, czy elektroniki użytkowej. Klientami firmy są zarówno światowe korporacje, firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

 

 

W otwarciu udział wzięli między innymi: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego – Józef Sarnowski, Poseł na Sejm RP z okręgu tczewskiego – Kazimierz Smoliński, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Przemysław Sztandera, przedstawiciele lokalnych instytucji, korporacji Flex oraz pracownicy firmy.

 

 

 

Flex (dawniej Flextronics)

Dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wytwarzania produktów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Swoim klientom zapewnia usługi inżynierii, produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw w czasie rzeczywistym oraz usługi logistyczne, dla firm każdej wielkości, z różnych branżach i na różnych rynkach. Flex zatrudnia 200 000 pracowników w 30 krajach na całym świecie.

 

opr. (tomm)/Flex

Fot. Flex

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (21)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe