Przygotowania do ślubu - na co zwrócić uwagę

  • 24.02.2020, 08:53
  • lesnydwor.pl/wesela
Przygotowania do ślubu - na co zwrócić uwagę

Podziel się:

Ślub dla wielu osób jest najważniejszym dniem w ich życiu. To właśnie wtedy przed sobą, księdzem lub urzędnikiem stanu cywilnego, rodziną i przyjaciółmi, para młoda przyrzeka sobie miłość w zdrowiu i chorobie. By ten dzień był taki, jak zaplanowaliśmy, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii organizacyjnych, które pozwolą na bezstresowe przygotowania do ślubu. Odpowiednie zaplanowanie wszystkich elementów pozwoli na przeżycie tego dnia w radości i beztrosce. Poniżej podane zostaną najważniejsze kwestie organizacyjne, o które para młoda musi zadbać, przygotowując się do ślubu oraz przyjęcia weselnego.

Sala weselna

Ta kwestia spędza sen z powiek wielu narzeczonym. Obecnie popyt na sale weselne, hotele i restauracje jest tak ogromny, że o tej kwestii należy pomyśleć co najmniej rok przed planowanym ślubem. Tak wczesne zajęcie się kwestią sali pozwoli nam na duży wybór, dostosowanie sali oraz jej lokalizacji do naszych preferencji. Obecnie każde miejsce, w którym organizuje się przyjęcia weselne oferuje kilka opcji o różnych zakresach cenowych za jednego gościa. Im większa cena, tym większy zakres usług zostanie zorganizowanych przez właściciela sali weselnej.

Oprócz pełnego wyżywienia często w ramach ceny proponowany jest również alkohol bez limitu. Jest to świetna opcja, gdyż para młoda nie będzie musiała zastanawiać się nad ilością alkoholu do zakupienia. Często w pakiecie możemy spodziewać się również tortu weselnego, ciasta, samochodu oraz pełnego wystroju sali. Ceny za osobę różnią się znacznie, widełki znajdują się na poziomie od 120 złotych do aż 700. Istnieje możliwość organizacji wesela w niedziele lub inny dzień tygodnia, co często idzie w parze ze znacznie mniejszą ceną za osobę.

Data ślubu oraz formalności związane ze ślubem kościelnym

Decydując się na ślub kościelny, warto zgłosić się do parafii również około rok przed planowaną datą. W momencie, gdy data jest ustalona, mamy pewność, iż ślub się odbędzie. Obowiązkiem pary młodej jest jeszcze odbycie pewnych "szkoleń małżeńskich", podczas których ksiądz bądź katecheta podczas cyklu spotkań przybliża nam tematy współżycia małżeńskiego. Owe spotkania nazwane naukami przedślubnymi są niezbędnym elementem przed wzięciem ślubu kościelnego. Drugą kwestią jest poradnia małżeńska, w której parze młodej przybliża się temat prokreacji.

Obecnie w Polsce najpowszechniejszą formą ślubu są śluby konkordatowe, kiedy to podczas mszy para młoda podpisuje również prawomocny dokument, zgodnie z którym stają się prawnie małżeństwem. Dzięki temu niewymagana jest wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Zespół bądź DJ

Trzecią najważniejszą kwestią, którą należy się zająć na długo przed planowanym weselem, jest wynajęcie odpowiedniego zespołu weselnego lub DJ'a. Najbardziej rozchwytywane zespoły są rezerwowane nawet na półtora roku przed planowaną imprezą. Warto przed podjęciem decyzji przesłuchać wykonania kilku utworów, zapytać o opinie znajomych i samemu spotkać się z zespołem bądź DJem, w celu uzgodnienia kwestii związanych z charakterem imprezy, ilością dodatkowych zabaw oraz muzyką, jaka będzie grana.

Więcej informacji znajdziecie na: https://lesnydwor.pl/wesela

lesnydwor.pl/wesela

Pozostałe