Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia dwóch nastolatek. Apel o o ostrożność i ograniczone zaufanie

  • 05.02.2020, 14:24
  • redakcja
Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia dwóch nastolatek. Apel o o ostrożność i ograniczone zaufanie KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. 4 lutego, jak już informowaliśmy, doszło do dwóch potrąceń w Szpęgawie i w Tczewie, w których ucierpiały dwie nastoletnie piesze, które trafiły do szpitala w Gdańsku. Mundurowi wstępnie ustalili, że w obu tych zdarzeniach wtargnęły one na jezdnię przed jadące samochody. Funkcjonariusze wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsc zdarzeń oraz rozmawiali ze świadkami. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania.

Wczoraj po godzinie 15.00 oficer dyżurny policji w Tczewie został powiadomiony o potrąceniu pieszej, do którego doszło w miejscowości Szpęgawa (gm. Tczew). Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 12-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego przechodziła przez przejście dla pieszych i wtargnęła zza stojącego autobusu wprost pod nadjeżdżającego peugeota, który jechał w kierunku Malenina. W wyniku tego zderzenia piesza z obrażeniami ciała trafiła do gdańskiego szpitala. Funkcjonariusze w związku z uszkodzeniami powypadkowymi zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu.

 

Do drugiego wczorajszego wypadku stróże prawa zostali wezwani po godzinie 18.00 na ulicę 30-go Stycznia w Tczewie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 13-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego w pobliżu przejścia dla pieszych wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego volkswagena transportera. Funkcjonariusze ustalili, że piesza w tym czasie korzystała z telefonu komórkowego. 13-latka z obrażeniami ciała trafiła do gdańskiego szpitala.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną, rozmawiali ze świadkami, przebadali kierowców na zawartość alkoholu. Badania wykazały, że kierowcy byli trzeźwi. Na podstawie wykonanych na miejscu czynności, funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

 

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

Opr. (tmm)/KPP Tczew

html_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 09.02.2020, 09:00
Trudno nie usłyszyć samochodu z silnikiem diesla.
Gosc
Gosc 05.02.2020, 16:10
A mlodziez niech wiecej korzysta z telefonow w czasie przejscia przez jezdnie!!!
ja15
ja15 05.02.2020, 15:01
Odnośnie potrącenia z 30-go stycznia. Karetka ze szpitala miała 100m a straż pożarna 550m (odległość mierzona w google) zgłoszenie było na 112 czyli wpłynęło równocześnie, Karetka to bus a straż ma ciężarowe, karetka miała zdarzenie przy wyjeździe ze szpitala a straż przeciskała się przez korki miejskie. A byli na miejscu potrącenia równocześnie.

Pozostałe