Najtańszy kredyt gotówkowy 2020 - lista atrakcyjnych ofert

  • 17.01.2020, 08:35
  • totalmoney.pl
Najtańszy kredyt gotówkowy 2020 - lista atrakcyjnych ofert

Podziel się:

Przeciętny kredytobiorca, który stara się o kredyt gotówkowy w wybranym banku, potwierdza, że wybierając konkretną ofertę, pod uwagę bierze przede wszystkim to, by zobowiązanie było jak najtańsze. Uwagę zwraca głównie na oprocentowanie oraz wysokość comiesięcznej raty. Okazuje się jednak, że wielu klientów instytucji bankowych popełnia spory błąd, bo nie patrzy na inne kryteria, które również wpływają na atrakcyjność i opłacalność zobowiązania kredytowego.

Takie można bez problemu porównać, jeśli spojrzymy na ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney. To zestawienia, które służą porównaniu ofert różnych banków w jednym miejscu i w krótkim czasie. Poprzez taką weryfikację udaje się wybrać rzeczywiście kredyt dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Co to jest ranking kredytów gotówkowych?

Ranking kredytów gotówkowych wskazuje porównanie różnych, aktualnych ofert, jakie są dostępne na rynku usług bankowych. To zestawienie, które uwzględnia kluczowe kryteria, jakie warto brać pod uwagę, decydując się na konkretne zobowiązanie. Należy przy tym pamiętać, że nie zawsze to najtańszy kredyt gotówkowy będzie najlepszy. Ranking pozwala ocenić atrakcyjność finansowego wsparcia i dobrać takie, patrząc na indywidualne preferencje oraz możliwości.

Należy pamiętać, że żaden ranking nie stanowi ostatecznej oferty banku. Taką klient pozna dopiero po złożeniu wniosku o kredyt oraz odpowiedniej weryfikacji. Pod uwagę zostanie wzięta jego zdolność kredytowa oraz potrzeby finansowe. Na tej podstawie bank wystawia konkretną propozycję. Nie ma dwóch takich samych kredytów, a każdy bank prowadzi własną politykę kredytową. Rankingi są jednak pomocne, by oszacować szansę na otrzymanie takiego zobowiązania i sprawdzenie, jakie warunki należy spełnić, by kredyt w ogóle dostać.

Ranking kredytów gotówkowych - jak czytać zestawienia?

Rankingi kredytów gotówkowych to zestawienia, w których uwzględnione zostają różne parametry, jakimi charakteryzują się kredyty bankowe. Do takich zalicza się oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania współpracy z instytucją bankową, dodatkowe koszty, jakie wiążą się z otrzymaniem takiego zobowiązania, warunki spłaty, pewne ograniczenia, ale też bonusy, na jakie może liczyć potencjalny kredytobiorca

Aby jednak móc ocenić atrakcyjność i opłacalność danego kredytu bankowego przy uwzględnieniu konkurencji w tym sektorze rynku, ranking musi być aktualny, niezależny oraz obiektywny. Zdarza się, że w takim porównaniu faworyzowana jest oferta konkretnej instytucji bądź nie zostają przestawione kryteria, które mogłyby wskazywać na wady danej propozycji. Najlepsze rankingi to takie, które są publikowane na portalach o tematyce finansowej. Wtedy przyszły klient banku ma pewność, że takie zestawienie pokazuje realny obraz stosowanej polityki kredytowej przez wybrane instytucje bankowe.

Ranking kredytów gotówkowych - na co zwracać uwagę?

Każdy kredytobiorca musi dobierać zobowiązanie kredytowe według własnych potrzeb, po analizie własnych preferencji i możliwości dogodnej spłaty takiego wsparcia. Kiedy zna własne oczekiwania, może porównywać oferty, które są dla niego realne.

Weryfikując ranking kredytów gotówkowych, trzeba więc patrzeć na ogólne kryteria, takie jak oprocentowanie, prowizje, wysokość miesięcznej raty czy czas trwania umowy z bankiem, ale również na te, które wpływają na atrakcyjność oferty pod względem indywidualnych potrzeb. Tutaj nie zawsze liczyć się będzie propozycja najtańsza, bo chociaż wszystkim zależy na tym, by generować jak najniższe koszty zobowiązań bankowych, to dla wielu priorytetem są inne warunki. Liczyć się może jakość obsługi klienta, możliwość nabycia dodatkowych produktów czy też specjalne możliwości spłaty, w tym tzw. wakacje kredytowe bądź szansa na renegocjowanie zapisów w umowie.

Czy tylko ranking kredytów gotówkowych wskazuje najtańszą ofertę?

Przyszli klienci banków, którzy szukają najtańszego kredytu, powinni korzystać nie tylko z rankingów kredytowych w ramach wyboru konkretnej oferty. Opłacalność zobowiązania oraz koszty, jakie wiążą się z takim wsparciem finansowym, wskaże także kalkulator kredytowy. To narzędzie proste w obsłudze, które bez problemu można znaleźć w sieci.

Wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać konkretne wartości, by sprawdzić, jakie całkowite koszty poniesiemy w związku z nabyciem danego kredytu. I nie chodzi tu jedynie o oprocentowanie czy wysokość comiesięcznej raty w odniesieniu do całościowego czasu spłaty takiego zobowiązania. Liczą się również koszty dodatkowe, jakie bank nakłada na klienta. Do takich wliczają się prowizje za udzielenie i uruchomienie kredytu czy też konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia albo założenia płatnego rachunku bankowego.

Jak widać, wybór kredytu bankowego wcale nie jest prosty, trudno też jednoznacznie określić, które zobowiązanie jest najtańsze. To pojęcie względne i zależne od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy oraz warunków, jakie stawia sama instytucja bankowa. Ranking kredytów gotówkowych pomaga jednak rozeznać się w tym temacie, by móc podjąć racjonalną decyzję

totalmoney.pl

Pozostałe