Recepta na hałas studzienek. ZWiK już część wymienił...

  • 15.01.2020, 16:26
  • Wawrzyniec Mocny
Recepta na hałas studzienek. ZWiK już część wymienił... W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Dudnienie, hałas wczesnym rankiem lub wieczorem. Wszystko przez tzw. klawiszowanie studzienek kanalizacji przeciwdeszczowej. Ul. Jasia i Małgosia na os. Bajkowe jest wąska i zatłoczona, co potęguję efekt podskakiwania żeliwnych pokryw. Mieszkańcy mają już dość tych hałasów, co jedna z mieszkanek wyraźnie nam zasygnalizowała.

Jak alarmuje lokatorka jednego z bloków studzienki są niestabilne, a przy dużym obciążeniu drogi osiedlowej samochody, które na nie najeżdżają powodują niezwykle uciążliwy i powtarzający się hałas/dudnienie o dużym natężeniu i powtarzalności.

 

Hałasy i spękania wokół

Na części studzienek kanalizacyjnych widoczne są już spękania asfaltu. Ten problem na os. Bajkowe jest szczególnie uciążliwy z uwagi na specyfikę budowania bloków o niezbyt grubych ścianach.

- Latem też trudno wytrzymać nawet z zamkniętymi oknami tylko: „łup i łup” aż szyby się trzęsą – mówi mieszkanka. - Dzwoniłam do ZWiK kilkakrotnie, ale nie daje to żadnego efektu. Była interwencja przyjechali, obejrzeli... Potem wbili 2-4 gwoździe i odjechali. Zabezpieczenie szybko się wyrobiło i ponownie cała niedogodność się powtórzyła. Asfalt wokół studzienki jest już mocno popękany....

Kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości do 20 km/godz. Jeżdżą grubo ponadto i wtedy, gdy po jednej i drugiej stronie są auta, często najeżdżają na studzienki powodując jej gwałtowne podnoszenie się. Inni sąsiedzi, zwłaszcza ci z małymi dziećmi też mają dość.

 

W związku z sygnałami mieszkańców ul.Jasia i Małgosi na os. Bajkowe odnośnie dużej uciążliwości studzienek poprosiliśmy Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie o odniesienie się do tej sprawy.... (...)

 

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe