150 TYS. ZŁ STRAT PO POŻARZE GARAŻU NA UL. ROKICKIEJ. Kronika strażacka z działań tczewskiej straży pożarnej 3-9 grudnia 2019

  • 11.12.2019, 13:09
  • Wawrzyniec Mocny
150 TYS. ZŁ STRAT PO POŻARZE GARAŻU NA UL. ROKICKIEJ. Kronika strażacka z działań tczewskiej straży pożarnej 3-9 grudnia 2019 tczewska.pl

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie w dniach od 02.12.2019 r. do 08.12.2019 r. zanotowała łącznie 23 zdarzenia, w tym 6 pożarów oraz 17 miejscowych zagrożeń.

A oto ważniejsze zdarzenia:

 

150 tys. zł strat w pożarze garażu

TCZEW. 9 grudnia doszło do pożaru garażu w domu jednorodzinnym przy ul. Rokickiej. Paliły się ubrania. Pożar mógł wybuchnąć od zaprószenia ognia albo zwarcia instalacji elektrycznej. Właściciel poinformował, że prowadził prace naprawcze i na skutek tego doszło do wybuchu ognia. Straty wyceniono na ok. 150 tys. zł. Uratowano mienie warte 400 tys. zł.

W zdarzeniu uczestniczyło: OSP Rokitki, OSP Gniszewo, OSP Gorzędziej, JRG Tczew

 

Ropopochodna ciecz na jezdni

GM. GNIEW. 8 grudnia br. na drodze krajowej 91 odcinku Gniew – Tczew 15 zastępów, 77 strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej z gmin Gniew, Pelplin, Subkowy, Tczew oraz miasta Tczew brało udział w usuwaniu plamy substancji ropopochodnej rozlanej na Drodze Krajowej 91 na pasie w kierunku Gdańska. Do likwidacji skutków zdarzenia zużyto znaczną ilość neutralizatora oraz sorbentu.

 

 

Zaalarmował ich dym z piwnicy

GM. TCZEW. 7 grudnia br. w Knybawie przy ul Spacerowej w kotłowni jednym z budynków mieszkalnych doszło do zadymienia kotłowni. Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się dym z piwnicy. Mieszkańcy ewakuowali się na zewnątrz budynku. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu gaśniczego wewnątrz budynku na palące się materiały palne składowane w kotłowni, a po ugaszeniu pożaru, na wyniesieniu na zewnątrz tlących się materiałów, których łączna kubatura wyniosła 12 m3. Pomieszczenie piwniczne oraz pomieszczenia mieszkalne sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla i ukrytych zarzewi ognia. W działaniach brał udział zastęp JRG Tczew oraz zastęp OSP Gniszewo.

 

Wybuch ognia na poddaszu

TCZEW. We wtorek 3 grudnia br., przy ul. ks. J. St. Pasierba doszło do pożaru poddasza. Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się ogień spod kalenicy dachu budynku jednorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu prądu, ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku w celu podania dwóch prądów gaśniczych. Trzeci prąd gaśniczy podano na zewnątrz budynku z drabiny mechanicznej. W celu odprowadzenia gazów pożarowych wycięto otwór w połaci dachowej. Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono oraz sprawdzono przy użyciu czujnika wielogazowego. Ponownie sprawdzono całe poddasze przy użyciu kamery termowizyjnej. Wszystkie zarzewia ognia zostały ugaszone. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG w Tczewie oraz 1 zastęp z OSP w Gniszewie.

 

Opr. MW/tomm/KP PSP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
On
On 11.12.2019, 16:47
W Rokitkach nie bylo OSP Gorzedziej

Pozostałe