Nagrody Wolontariatu rozdane! Pelplin wyróżnił niezastąpionych działaczy!

  • 05.12.2019, 13:59
  • Wawrzyniec Mocny
Nagrody Wolontariatu rozdane! Pelplin wyróżnił niezastąpionych działaczy!… UMiG Pelplin

Podziel się:

Oceń:

GM. PELPLIN. 5 grudnia przypada Dzień wolontariusza. Mniej więcej w tym czasie samorządy i inne instytucje i organizacje starają się docenić ten często nieoceniony trud. Doceniono pracę wolontariuszy, wyróżniono tych najaktywniejszych oraz podziękowano wszystkim za wkład w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Po raz dziesiąty zostały przyznane Nagrody Wolontariatu.

Przypomnijmy. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, również Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Wspierającego Rozwój Gospodarczy i Społeczny – święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 r.

20 listopada bieżącego roku w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin odbyło się posiedzenie Kapituły Nagród Wolontariatu, w którego skład składał się z: Tomasz Czerwiński – Przewodniczący Kapituły. Członkowie Kapituły: Anna Czwojda, Katarzyna Piechowska, Małgorzata Puchalska, Emilia Massowa, Krzysztof Cwajda.
 

Decyzją kapituły do tegorocznej Nagrody Wolontariatu nominowani zostali w kategorii Wolontariusz Roku:

Helena Świtała, Mieszko Zając - Wolontariat Opiekuńczy działający przy Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie w składzie: Irena Kamrowska, Zofia Bielecka, Anna Pauch, Grzegorz Pniewski, Jan Radtke, Marcin Wojak. Arleta, Trochowska - Koło Gospodyń Wiejskich Janiszewo, Sławomir Ossowski - Grupa Wolontariuszy przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie: Jacek Hinz, Łukasz Kryła i Grzegorz Kozioł.

Laureatem w kategorii Wolontariusz Roku 2019:

Wolontariat Opiekuńczy działający przy Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie

- Irena Kamrowska jest najczęściej odwiedzającym wolontariuszem w DPS w Pelplinie – odwiedza aż 30 podopiecznych, współpracuje przede wszystkim z osobami leżącymi, którym kontakt z drugim człowiekiem jest niezwykle potrzebny. Pani Kamrowska od początku współpracy spędziła w placówce 109 dni, niekiedy siedząc u mieszkańców po 5 godzin dziennie. Pani Kamrowska jest osobą niezwykle zaangażowaną, z ogromną empatią poświęca swój czas drugiemu człowiekowi;

- Zofia Bielecka jest osobą powszechnie lubianą, zaangażowaną w życie i problemy mieszkańców. Jej optymizm i uśmiech na twarzy bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie mieszkańców;

- Anna Pauch z pasją i zaangażowaniem pracuje na rzecz mieszkańców placówki. Mieszkańcom poświęca każdą wolną chwilę. Z głębokim poświęceniem stara się rozwiązywać problemy wielu podopiecznych.

- Grzegorz Pniewski dzięki swojej plastycznej pasji nawiązał bardzo dobry kontakt z niezwykle uzdolnionym mieszkańcem, do którego bardzo trudno dotrzeć bo jest niezwykle zamkniętą w sobie osobą. Pan Grzegorz umiejętnie i z godnością traktuje mieszkańców DPS.

- Jan Radtke uczy się w pelplińskim Collegium Marianum. Swoje zdolności muzyczne rozwija także na terenie DPS. Jest bardzo zaangażowany, pomaga współtworzyć programy artystyczne mieszkańców. Wystąpił także na XIV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez DPS;

- Pan Marcin Wojak jest również uczniem Collegium Marianum, posiada ogromny talent literacki, jego artykuł o wolontariacie w DPS w Pelplinie ukazał się w Informatorze Pelplińskim i wzruszył wiele osób. Mimo, że jest bardzo młodą osobą, nie boi się wyzwań poświęcając swój czas nawet osobom chorym terminalnie;

W kat. Organizacja przyjazna wolontariuszom nominacje:

- Szkolny Wolontariat Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rajkowach, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie.

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe