Miejsca na cmentarzu nie są na wieki...

  • 06.11.2019, 11:10
  • Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny
Miejsca na cmentarzu nie są na wieki...

Podziel się:

Oceń:

TCZEW W okresie świąt listopadowych często zatrzymujemy się i wspominamy osoby, które odeszły jedne niedawno, inne całe lata temu. Fakt, że bliski zmarły leży w miejscu na cmentarzu przygotowanym przez rodzinę wydaje się nam oczywisty, warto jednak pomyśleć także o tym ile lat dany grób jest przypisany do tego właśnie miejsca. Może się okazać, że pora dokonać opłaty cmentarnej... W takiej sytuacji jest wiele tczewskich rodzin o czym można się przekonać, czytając komunikaty administracji cmentarnej, ponaglające do dokonywania opłat.

Opłaty cmentarne w Tczewie zależą od właścicieli danej nekropolii. I tak na Cmentarzu Komunalnym decyduje o nich Zakład Usług Komunalnych.

Przedłużenie miejsca pochówku

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Tczewa, którego teściowej brat jest tam pochowany. Zwrócił on nam uwagę na pewien problem:

- Teściowa wraz rodziną dokonała opłaty cmentarnej, ale jest ona ważna jedynie do grudnia 2020 r. - mówi Zbigniew Karwiński. - Moim zdaniem opłata za przedłużenie o kolejne 20 lat pochówku w danym miejscu jest dość wysoka – wynosi 972 zł. Niedługo będzie 40 lat od pogrzebu tej osoby. Pytałem już w Wydziale Komunalnym Urzędu Miejskiego w Tczewie czy tej opłaty nie można by rozłożyć na raty.

(...)

Tekst i fot. Wawrzyniec Mocny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 06.11.2019, 11:47
Przeciez mozna isc i co roku płacić. Nie trzeba placić raz na 20 lat. Jak dotad nie było problemu

Pozostałe