środa, 6 sierpnia 2025 09:03
Reklama
Reklama

34-latek znęcał się nad żoną. W chwili zatrzymania demolował mieszkanie.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 34-letniego mężczyznę, który w sobotę wieczorem wszczął awanturę domową. Nietrzeźwy sprawca podczas kłótni z żoną zaczął niszczyć wyposażenie mieszkania. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 34-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania.
34-latek znęcał się nad żoną. W chwili zatrzymania demolował mieszkanie.

Autor: fot. KPP Tczew

2 listopada br. po godzinie 21.00 tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu doszło do awantury domowej. Na miejsce został skierowany najbliższy patrol policji. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali agresywnego mężczyznę, który jak się okazało, chwilę wcześniej demolował mieszkanie. Mundurowi ustalili, że sprawca interwencji awanturował się, wyzywał żonę słowami wulgarnymi. Stróże prawa poinformowali przestraszoną kobietę, że takie zachowanie sprawcy jest przestępstwem. Dodatkowo okazało się, że 34-latek stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało prawie półtora promila alkoholu w organizmie zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego.

Reklama

Zatrzymany mężczyzna dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Wczoraj prokurator zastosował wobec 34-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Święto Kociewia już 8 sierpnia. Weź udział w kolorowym korowodzie! Święto Kociewia już 8 sierpnia. Weź udział w kolorowym korowodzie! Święto Kociewia już 8 sierpnia. Weź udział w kolorowym korowodzie! Przed nami 765. Jarmark św. Dominika w Gdańsku, który rozpocznie się 26 lipca . Odbywająca się od kilku wieków największa impreza handlowo-kulturalna w Polsce i jedna z największych w Europie co roku przyciąga zarówno polskich jak i zagranicznych turystów do stolicy Województwa Pomorskiego. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień... W 2005 roku pierwszy raz odbyły się Unikaty z Kociewia, czyli występy na scenie lokalnych artystów. W 2017 roku zrodziła się inicjatywa Korowodu Kociewskiego, który przeszedł od Bramy Zielonej na Targ Węglowy. Rok później powstała wystawa Kociewie ART prezentująca dzieła regionalnych twórców. Wydarzenia te znane są pod wspólną nazwą "ŚWIĘTO KOCIEWIA ".Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Kociewia do wspólnego świętowania podczas Jarmarku św. Dominika szczególnie, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, zespoły młodzieżowe, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, firm… Stragan Kociewski-start: 12.00-miejsce: Skwer Heweliusza Korowód Kociewski-start: 14.30-miejsce: przemarsz od Zielonej Bramy na Plac Heweliusza Kociewska Scena przy Heweliuszu-start: 15.30-miejsce: Skwer Heweliusza Kociewie ART-miejsce: wystawa przed Nadbałtyckim Centrum Kultury LOT KociewieData rozpoczęcia wydarzenia: 08.08.2025 12:00 – Data zakończenia wydarzenia: 08.08.2025 19:00
Reklama