Czy warto kupić samochód poleasingowy?

 • 25.10.2019, 11:17
 • artykuł sponsorowany
Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Podziel się:

Samochody poleasingowe to doskonałe rozwiązanie dla firm na zakup samochodu w dobrym stanie i w konkurencyjnej cenie. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi korzystać z kredytu. Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Co znaczy, że samochód jest poleasingowy?

Leasing to umowa cywilnoprawna, która zwierana jest pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. Firma leasingowa przekazuje leasingobiorcy samochód do użytkowania w zamian za comiesięczne uiszczanie opłaty. Kwota określona jest w umowie. Przez cały okres umowy, samochód jest własnością firmy leasingowej. Po jej zakończeniu, leasingobiorca może go wykupić, ale nie musi. Jeżeli tego nie zrobi, samochód zostaje własnością firmy leasingowej lub trafia na rynek wtórny. Może zostać on wystawiony do sprzedaży albo poprzez aukcje wewnętrzne trafić do handlarzy. Wyróżnia się trzy rodzaje aut poleasingowych:

 1. Samochód poleasingowy, który został wykupiony przez leasingobiorcę, a następnie sprzedany. Ten rodzaj nie pozwala na sfinansowanie zakupu leasingiem, ale dopuszcza sfinansowanie za pomocą kredytu
 2. Samochód poleasingowy, który został zwrócony przez leasingobiorcę do firmy leasingowej. Można go sfinansować kredytem albo wziąć leasing
 3. Samochód z windykacji, odebrane leasingodawcy za brak płacenia rat leasingowy. Mogą być kredytowane i można je leasingować.

Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Zakup auta poleasingowego to świetna oferta, która jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Ich główną zaletą jest znajomość dokładnej historii pojazdu. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że jakakolwiek informacja na temat samochodu zostanie pominięta lub utajona. Oprócz tego samochody poleasingowe mają wiele zalet:

 • Rzeczywisty stan auta – w przypadku aut poleasingowych mamy pewność stanu licznika oraz tego, że nie ma oszust dotyczących przeszłości wypadkowej oraz
 • Sprzedaż samochodów poleasingowych odbywa się na podstawie faktury VAT z pełną stawką. Dzięki temu leasingobiorca może odliczyć podatek,
 • Samochód poleasingowy wyceniany jest przez rzeczoznawcę. Wycena jest znana przed zakupem auta, co umożliwia zapoznanie się z jego stanem technicznym.
 • Samochody poleasingowe to najczęściej samochody stosunkowo młode, zazwyczaj nie starsze niż 5 lat
 • W wielu przypadkach auta są na gwarancji
 • Auta poleasingowe mają atrakcyjną cenę. Często jest ona kilkanaście procent niższą niż cena aut, które wystawiane są przez sprzedawców indywidualnych.

Na co należy zwrócić uwagę kupując auto poleasingowe?

Samochód poleasingowy, mimo, że jest sprawdzany pod względem technicznym, powinien być sprawdzony przez fachowca w warsztacie samochodowym. Oceni on i potwierdzi jego stan techniczny, a także stan oleju, silnik oraz grubość lakieru. Należy sprawdzić również historię serwisowania auta. Znajdziemy ją w książce serwisowej. Dobrze, aby posiadało gwarancję. Ponadto zwraca się uwagę na:

 • Wiarygodność firmy poleasingowej,
 • Stan techniczny pojazdu,
 • Możliwość obejrzenia samochodu i sprawdzenia jego stanu technicznego.

Artykuł powstał we współpracy z https://leasingpolski.pl/

 

artykuł sponsorowany

Pozostałe