Lider nie dał szans Samborowi (ZDJĘCIA, FILM)

TCZEW W sobotę Sambor Latocha Agropom Tczew podejmował najlepszą do tej pory drużynę MKS Grudziądz. Przed spotkaniem różnica punktowa była jednak niewielka a tczewianie grali we własnej hali.
Sambor Tczew zagrał z MKS Grudziądz

Autor: fot (tt)

Punktualnie o godz. 16.00 sędzia rozpoczyna spotkanie, a pierwsze punkty dla tczewian zdobywa w 2. minucie Michał Jędryszek. Spotkanie w pierwszej części spotkania było bardzo wyrównane. MKS przewyższał szybkością w przeprowadzeniu akcji na czele ze skutecznym w tym meczu Pawłem Kruszewskim. Sambor nadrabiał walecznością i zaangażowaniem całej drużyny. W 14. minucie Jakub Bieniek z MKS zdobywa dwie bramki, które wyprowadzają gości na prowadzenie 6:8. Prowadzenia nie oddają już do końca meczu, ale pierwsza połowa kończy się tylko dwubramkową przewagi grudziądzan.

Po zmianie stron przez prawie 20. minut Sambor został praktycznie wyłączony z gry. W tym czasie bramkę zdobył tylko Robert Karnowski, goście strzelili jedenaście. Gospodarze w 36 minucie po trzech indywidualnych karach grali nawet w polu w trójkę, co również wykorzystali szczypiorniści MKS.

Rozmiary porażki z 48. minuty spotkania 10:22 udało się zniwelować do 19:29. Najskuteczniejszym zawodnikiem Sambora w tym meczu był Michał Chyła, zdobywca siedmiu bramek. A już za tydzień tczewianie wyjeżdżają do Czerska, gdzie będą podejmować MKS Handball.

Sambor Latocha Agropom Tczew – MKS Grudziądz 19:29 (9:11)

Sambor Latocha Agropom Tczew: Justa (Pytka) - Jączyński, Chyła (7), Śmiełowski (2), Nastały (1), Szupiluk, Jastrzębski, Karnowski (2), Daszek (1), Jędryszek (3), Kurczyński, Nazimek (2), Brzoza (1).