[GALERIA ZDJĘĆ] Kilkaset osób uczestniczyło w imprezie „Dzień bez samochodu”

  • 25.09.2019, 13:00
  • redakcja
[GALERIA ZDJĘĆ] Kilkaset osób uczestniczyło w imprezie „Dzień bez samochodu” Zbigniew Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Problem zatłoczonych ulic dotyka coraz więcej miast. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej samorządów miejskich stara się przekierować ruch samochodowy na rowerowy. Tak jest m.in. w Tczewie, który od lat promuje się jako miasto przyjazne rowerzystom. Okazją by to pokazać był 13. „Europejski dzień bez samochodu”.

Tym razem w symbolicznym przejeździe długości ok. 6 km pod eskortą policji oraz w pikniku rowerowym, wzięło udział kilkaset osób: dorośli, dzieci i młodzież, seniorzy,grupy szkolne i zakładowe. Wszyscy kolaże otrzymali kamizelki odblaskowe, a także inne gadżety.

Start i metę zorganizowano na tczewskiej kanonce, gdzie po przejeździe odbył się Piknik Mobilności Aktywnej. Największą atrakcją były konkursy sportowe. Można było strzelać bramki do celu (Akademia Piłkarska M. Brzozowskiego) oraz poćwiczyć celność za pomocą piłki do koszykówki. Było też coś dla fanów hokeja. (KG Gryf Tczew), animacje dla dzieci. W jednej z nich najmłodsi pokonywali tor przeszkód. Dorośli mogli zmierzyć tętno i cukier.

Z okazji imprezy Salon Rowerowy Kołodziej bezpłatnie dokonywał przeglądu technicznego roweru, a nawet przeprowadzał drobne naprawy.Nie zapomniano o konkursach. Rozdano nagrody w ramach akcji promocyjnej „Rowerem do pracy” oraz za zmagania plastyczne przedszkolaków - „Bezpiecznie jeżdżę rowerem”.

Impreza odbyła się w sobotę, 21 września. Głównym organizatorem był Urząd Miejski w Tczewie we współpracy ze Stowarzyszeniem Tczewska Inicjatywa Rowerowa.

 

(tomm), fot. Zbigniew Mocny

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe