Markizy czy pergole? – idealna dekoracja ogrodu

  • 20.09.2019, 11:45
  • artykuł sponsorowany
Markizy czy pergole? – idealna dekoracja ogrodu

Podziel się:

Jeżeli mieszkasz w domku i myślisz jak zagospodarować wolną przestrzeń wokół posesji to markizy i pergole będą idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Zapewnią Ci efektowne wejście na posesję i będą niezwykłym efektem dekoracyjnym domu. Przed wyborem markizy warto bardziej rozeznać się w temacie i wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj dla Twojego tarasu czy balkonu, tak aby spełniał wszystkie Twoje wymagania.

Sterowanie ręczne czy automatyczne?

Największy komfort użytkowania będziesz mieć, gdy zaopatrzysz się w markizę sterowaną elektrycznie, czyli przez pilota czy łącznika ściennego. Dzięki temu szybciej zareagujesz na zmieniające się warunki pogodowe i w zależności od potrzeby będziesz mógł ją szybciej zwinąć bądź rozwinąć. Niektóre markizy są wyposażone w czujniki warunków atmosferycznych i potrafią same reagować na zmiany pogody. Dzięki temu będą miały możliwość do samodzielnego rozwijania się, gdy zwiększy się nasłonecznienie bądź zacznie padać deszcz, co daje jeszcze większe poczucie komfortu i wygody. Tańszą wersją i trochę mniej komfortową podczas korzystania są markizy sterowane ręcznie, czyli za pomocą taśmy lub kolby.

Co dodatkowo doda większego klimatu?

Ważnym aspektem, który powinien mieć duży wpływ przy wyborze markizy jest też obecność oświetlenia. Dzięki temu możliwe będzie spędzanie ciepłych, letnich wieczorów na dworze, gdyż wszystko będzie dobrze oświetlone i widoczne, a na dodatek stworzy to też odpowiedni klimat.
Gdy zależy Ci na kameralnej przestrzeni warto sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie markiza jest zaopatrzona w drugi wał nawojowy, dzięki któremu będzie opadał cień na kolejne części tarasu.

Materiał też odgrywa niezwykle ważną rolę

Inną ważną rolę odgrywa materiał, z jakiego wykonana jest dana markiza. Powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie przepuszczać wody, co zapewni komfort użytkowania podczas każdego rodzaju pogody. Dla aspektu estetycznego ważne jest, by materiał nie płowiał i nie odbarwiał się, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się non stop jej atrakcyjnym wyglądem.

Źródło: wakorolety.pl/oferta/oslony-zewnetrzne/markizy/

Pergole – coś dla kochających zieleń

Natomiast jeżeli jesteś miłośnikiem zieleni, kwiatów i są one dla Ciebie niezbędnikiem do ozdobienia przestrzeni wokół domu, to drewniana pergola będzie idealną opcją właśnie dla Ciebie. Wykonana z drewnianych belek zapewni podporę dla pnących się roślin i krzewów, takich jak na przykład bluszcz czy róża pnąca. Zapewni to niezwykłą atmosferę w sam raz do wypoczynku i relaksu podczas słonecznych, letnich dni na świeżym powietrzu, a na dodatek będzie tworzyła unikalny klimat i dodawała uroku.
Pergole również można wykorzystać do stworzenia alejek wokół domu, co doda miejscu niezwykłego, magicznego klimatu.

Warto również pamiętać i wziąć pod uwagę aspekt, czy daną pergole bądź markizę będzie można zamontować po południowej stronie budynku, gdyż zwykle tam jest największe nasłonecznienie.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe