Nie przywłaszczył cudzych pieniędzy, a zadziwił postawą

  • 10.09.2019, 14:45 (aktualizacja 10.09.2019, 15:46)
  • Wawrzyniec Mocny
Nie przywłaszczył cudzych pieniędzy, a zadziwił postawą W. Mocny Marcel odbiera gratulacje od prezydenta Tczewa.

Podziel się:

Oceń:

10-letni Marcel Rajda z Tczewa znalazł na ul. Koziej kilkaset złotych. Chłopiec nie przywłaszczył tej sumy, tylko zaniósł gotówkę na policję. Mundurowi właśnie szukają właściciela. Podczas konferencji wtorkowej (10.09) Marcelowi podziękował za postawę prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

Oprócz tego Marcel, który bardzo się wstydził otrzymał gromkie brawa i prezenty sfinansowane przez Urząd Miejski.

Jak zdradziła nam Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy UM Marcel pytany o to co chciałby dostać odparł, że karmę dla bezdomnych zwierząt z tczewskiego schroniska.

- Rozmawiałam również z nauczycielką ze szkoły Marcela, która powiedziała, że dzieci opiekują się kotami – dodaje Mykowska. - Więc dokupiliśmy również karmę dla kotów.

Jak mówiła jego mama pieniądze leżały po prostu na chodniku i wyglądały zupełnie niepozornie. To co jednak zachwyca, to postawa chłopca, który nawet przez chwilę nie pomyślał o przywłaszczeniu gotówki.

Marcel jest na co dzień uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tczewie. Pieniądze znalazł 21 sierpnia.

- Sprawdzaliśmy u dwóch starszych osób, które mieszkają w pobliżu czy to nie ich zguba, ale twierdziły, że nie – oznajmiła mama Marcela Kamila.

- Jesteśmy dumni, że możemy mieszkać obok tak szlachetnego, młodego człowieka, który udowodnił, że troska o drugiego człowieka jest dla niego najważniejsza... - mówił prezydent M. Pobłocki, gratulując Marcelowi postawy.

Wygląda na to, że od tego młodego człowieka także my dorośli możemy się wiele nauczyć...

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe