Narodowe Czytanie 2019

  • 06.09.2019, 08:28
  • red.
Narodowe Czytanie 2019

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Jak co roku, Prezydent Miasta Tczewa – Mirosław Pobłocki oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta zaprasza na Narodowe Czytanie. W tym roku wyjątkowo nie będzie to jedna lektura – Para Prezydencka zaproponowała wybór 8 nowel (z ponad 100 nadesłanych propozycji), które niosą uniwersalne, ponadczasowe wartości i skłaniają do refleksji.

W Tczewie czytać będziemy dwie z tych nowel – nasz wybór to „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Już tradycyjnie spotykamy się już po rozpoczęciu roku szkolnego, w sobotę 7 września br. na terenie rekreacyjnym przy ul. Żwirki (obok fontanny). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej o idei wspólnego czytania można dowiedzieć się ze strony Prezydenta RP – Andrzeja Dudy oraz ze specjalnego nagrania Pary Prezydenckiej.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe