27. Tczewskie Dożynki Działkowców

  • 23.08.2019, 08:21
  • Opr. MW
27. Tczewskie Dożynki Działkowców fot (tt) / archiwum tczewska.pl Corocznie impreza przyciąga miłośników ogrodów. Działkowcy chętnie dzielą się wiedzą nam temat roślin, które udało im się wyhodować. A te z roku na rok są coraz ładniejsze.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Już w te sobotę 24 sierpnia br. na Bulwarze Nadwiślańskim odbędą się 27. Tczewskie Dożynki Działkowców. Impreza rozpocznie się od mszy św. w intencji działkowców, która zacznie się o godz. 15. w kościele św. Józefa w Tczewie. Następnie działkowcy przejdą ulicami Tczewa na Bulwar Nadwiślański, przy akompaniamencie zespołu TORPEDA. Festyn na bulwarze rozpocznie się o godz. 16.30.

Ogrody działkowe z Tczewa i Lubiszewa przygotują stoiska z plonami. Będzie okazja nabyć cebulki i sadzonki, a także środki ochrony roślin i narzędzia ogrodnicze i wyroby pszczelarskie. Stoisko będzie miało koło gospodyń wiejskich ze Szczerbięcina, straż miejska, straż pożarna. Będzie okazja podziwiać gołębie ozdobne. Na dzieci czekać będzie strefa malucha, jazda konna, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków. Na koniec działkowcy dzielą się tegorocznymi plonami z mieszkańcami. Chętnych na dynię, ogórki, pomidory czy winogrona nie brakuje.

Na scenie wystąpią:

16.45 – Bernard Dornowski Ex Czerwone Gitary,

17.30 – Cristo Dance,

18.00 – Gdańska Orkiestra Ogrodowa,

Zakończenie dożynek – ok. godz. 19.00

Opr. MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe