Miesiące utrudnień, w zamian za poprawę jakości

  • 19.08.2019, 07:26
  • Marika Wohlert
Miesiące utrudnień, w zamian za poprawę jakości Fot. (mw) Termin remontu wydaje się być odległy jednak jest to uzasadnione z uwagi na stopniowe wykonywanie remontu.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. 9 sierpnia br. punktualnie o godz. 10 w byłym już Barze Dworcowym odbyła się konferencja, na której została podpisana umowa dotycząca remontu dworca PKP w Tczewie. Remont ten według wykonawcy ma rozpocząć się od września, dlatego już dziś. informujemy mieszkańców o możliwości zmian w organizacji ruchu po płycie dworca. Remont potrwa 90 tygodni tj. 21 miesiące i będzie kosztował ponad 17 mln zł.

Na zorganizowanej konferencji pojawili się: Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP SA, Kazimierz Smoliński, poseł na sejm RP oraz jeden z głównych inicjatorów rządowego projektu remontów dworców, Jan Kilian, poseł na sejm RP, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski oraz Michał Grządziela, przedstawiciel wykonawcy remontu dworca firmy Poleko.

Powodem dyrektywa?

- Dla mnie najważniejsze, że poprawi się funkcjonalność tego dworca i wszelkie bariery dla osób niepełnosprawnych zostaną zlikwidowane, a to jest bardzo ważne, bo jest to duży problem tego dworca. Wiem, że są dworce w gorszej kondycji, ale nie są tak obłożone jak ten w Tczewie. Ten w Tczewie jest jednym z bardziej obłożonych dworców, jeżeli chodzi o ilość uczestników tego dworca w Polsce, dlatego jest potrzeba poprawy jego funkcjonalności – mówił podczas konferencji poseł Kazimierz Smoliński

Ponadto życzył wykonawcy, by ten nie natrafił na przeszkody, a praca przebiegała zgodnie z planem. Zwrócił też uwagę na wiek dworca, który nie powinien skrywać niespodzianek konserwatorskich i architektonicznych. Z kolei poseł Jan Kilian przypomniał, że remont tego dworca, to nie tylko sam remont jako budowli, ale też forma zintegrowania transportu kolejowego z innymi formami transportu na tym terenie.

W całym województwie pomorskim remontowanych będzie 22 dworce, w tym ten w pow. tczewskim.

Remont obejmie nie tylko budynek dworca, ale także wokół niego. Ponadto prezes zarządu przypomniał, że remont dworca ma też swoje podłoże w dyrektywach unijnych, które zakładają, że wszystkie dworce muszą być dostosowane do osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wbicie łopaty już we wrześniu

Firma rozpocznie prace remontowe na początku września, od wydzielenia dworca tymczasowego dla podróżnych. Następnie przystąpi do robót rozbiórkowych i ogólnobudowlanych. Zaczną od kondygnacji -1, następnie przejdą do kondygnacji 0. Firma będzie konsultować się jeszcze z stroną zamawiającą w sprawie organizacji ruchu pasażerów tymczasowych. Wiemy, że po przebudowie będą dwa wejścia na peron, to dotychczasowe oraz z peronu I.

(...)

Marika Wohlert

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Job
Job 20.08.2019, 08:47
Propaganda pisowska. Ostatnio Smoli zbierał podpisy na czyzykowie. Buraki z pisu
tylko Płażyński !!!
tylko Płażyński !!! 19.08.2019, 21:07
Smoliński nie mieszaj się do dworca, bo skończy tak samo jak stocznia most lisewski i przebudowa drogi do Malborka !!! nie mówiąc już o mieszkaniach plus.

Pozostałe