Festiwal Gospel w Gniewie: w hołdzie Arethcie Franklin

  • 14.08.2019, 11:16
  • Opr. MW/ źródło UMiG Gniew oraz www.chrześcijanskiegranie.pl
Festiwal Gospel w Gniewie: w hołdzie Arethcie Franklin

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. Już w ten weekend sierpnia Gniew stanie się ponownie stolicą muzyki gospel. Wszystko za sprawą kilkudniowego festiwalu, którego gwiazdami w tym roku będą Ania Dąbrowska oraz Anna Maria Jopek. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest pamięci Arethy Franklin, stąd też jednym z głównych punktów programu imprezy będzie koncert dedykowany tej amerykańskiej piosenkarce.

W połowie sierpnia 2019 r. Stowarzyszenie Gospel organizuje XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019. Oryginalność i niecodzienność przedsięwzięcie to zawdzięcza tysiącom młodych ludzi, zjeżdżającym corocznie na Festiwal o ciekawej formule, wzorowanej na amerykańskich „camp meeting” oraz wzbogaconej przez udział profesjonalnych wykonawców tego gatunku z różnych stron świata, np. z USA, Finlandii, Danii, Anglii, Austrii, Norwegii, Niemiec.

Przygotowania do XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce, trwają w najlepsze.

Festiwal Gospel to niewątpliwie jedna z największych atrakcji tego lata. Jak co roku w harmonogramie imprezy oprócz koncertów gwiazd zaplanowano także warsztaty muzyczne, które od 14 do 19 sierpnia br. w Gniewie, poprowadzą Ruth Waldron i Piotr Pawlicki.

Poza tradycyjnym programem warsztatowo-koncertowym, który od lat realizują organizatorzy w ramach festiwalu nowością będzie specjalny program poświęcony Królowej muzyki Soul, gospel – Arethcie Franklin, której 16 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci. Trubute to Aretha Franklin – skupi na scenie wykonawców polskich i amerykańskich: Akademicką Orkiestrę Symfoniczna Akademii Muzycznej z Gdańska, 3 solistów z Polski (Ania Serafińska, Patrycja Gola, Grzegorz Wilk) z chórem z Waszyngtonu (Gospel Sacrifice). Projekt ten będzie wielkim wydarzeniem muzycznym polsko – amerykańskim. Koncertem będzie dyrygował Zbigniew Małkowicz, a aranżacje przygotowali Szymon Markiewicz i Zbigniew Małkowicz.

Od odbędą się warsztaty muzyki Gospel, które poprowadzą: Ruth Waldron, Peter Steinving, Piotr Pawlicki oraz zespół Holy Noiz.

PROGRAM FESTIWALU GOSPEL W GNIEWIE 2019

16 sierpnia br. – piątek

Zespół LUMEN, La Pallotina, John Tillery and Living Sacrifice, Ania Dąbrowska

17 sierpnia br. - sobota

- Koncert poświęcony Arethcie Franklin, JBBO JBBO, Anna Maria Jopek

18 sierpnia br. - niedziela

- Koncert po warsztatowy

Wszystkie koncerty rozpoczynają się po godz. 19. Wstęp wolny. Zapraszamy do Gniewu. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Więcej na: https://www.gospel-festiwal.pl/

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, Gmina Gniew, Spółka Zamek Gniew. Patronem medialnym wydarzenia jest www.chrzescijanskiegranie.pl

Opr. MW/ źródło UMiG Gniew oraz www.chrześcijanskiegranie.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe