Sobota, 24.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

Radni podnieśli pensję wójtowi Krzysztofowi Augustyniakowi

  • 19.07.2019, 16:00
  • Wawrzyniec Mocny
Radni podnieśli pensję wójtowi Krzysztofowi Augustyniakowi
Podziel się:
Oceń:
GM. TCZEW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy w Tczewie głosowano uchwały dot. inwestycji w oświetlenia, remonty dróg, czy przejmowania nieruchomości gminnych. Tym jednak co poruszyło radę była kwestia podniesienia wynagrodzenia wójta gminy Tczew - Krzysztofa Augustyniaka. Niektórych radnych wzburzył fakt, że zaprzeczono ustaleniom sprzed roku wedle, których wójt miał otrzymać podwyżkę pensji po 12 miesiącach pracy.

Zgodnie z decyzją rady stosowną uchwałę przegłosowano 7 głosami za przy 3 głosach przeciwnych i 2 wstrzymujących się.

Wójt po ok. 7 miesiącach otrzyma 4,5 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego, 1,7 tys. dodatku funkcyjnego, 2 170 zł dodatku specjalnego – 35 proc. wynagrodzenia zasadniczego oraz 900 zł dodatku stażowego.

Uchwała wejdzie w życie 1 sierpnia 2019 r. O to z czyjej inicjatywy rada otrzymała pod głosowanie projekt uchwały dot. wynagrodzenia dopytywał radny Krystian Tafliński, któremu nie spodobał się także sposób procedowania na komisji, której jego zdaniem, narzucono od razu konkretne stawki. Projekt uchwały dot. wynagrodzenia wójta był podejmowany z inicjatywy przewodniczącego rady Zenona Lica. W rozmowie z nami przew. Z. Lica stwierdził, że pensja wójta zdecydowanie była zbyt niska w stosunku do tego co robi na rzecz społeczności.

 

- Grupa radnych zwróciła się do mnie sugerując, że wynagrodzenia pana wójta Augustyniaka jest zbyt niskie – przyznał przewodniczący. - Tymczasem różne inwestycje są realizowane, powstały nowe świetlice, nowe przedszkole w Turzy, remontowane są drogi, budowane kanalizacja np. w Dabrówce Tcz. Wiele rzeczy idzie ku dobremu, dlatego wnioskowałem za tą uchwałą...

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 25.07.2019, 09:51
Podwyżka na wakacje, dobra rzecz. Ludzie i tak nie zareagują. A jak zareagują to i tak nic nie zrobią. Rada przyklepała to jest to nie do wyjęcia. Górą Uczciwa Gmina. Ci źli mogą sobie podskakiwać i pokrzykiwać.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.07.2019, 11:34
Może trzeba ogłosić referendum?
gość
gość 22.07.2019, 20:50
sami swoi i jak sam powiedział na sesji absolutoryjnej... nowe standarty
gość
gość 22.07.2019, 20:44
gość
Rozczarowana
Rozczarowana 22.07.2019, 12:36
Jeśli ktoś ma trochę pojęcia o procedurach, to wie, że większość realizowanych inwestycji została zaplanowana jeszcze przez poprzedniego wójta. Zresztą z powodu tych inwestycji poprzedniemu wójtowi obniżono pensję, o czym chętnie wypowiadał się ówczesny przewodniczący rady, a obecny wójt.
Jeśli chodzi o przedszkole w Turzu (NIE W TURZY!!!), to nic nowego nie powstało. Nadal funkcjonuje kilka sal przedszkolnych na poddaszu szkoły podstawowej. Swoją drogą powinien się temu przyjrzeć jakiś spec od PPOŻ. Są tylko plany budowy ale one były już kilka lat temu.
Gratuluję obecnym włodarzom rozwiązania sprawy odpadów w ww. miejscowości. Na osiedlu zamieszkałym przez ponad 70 rodzin zabrano dzwonki, a w zamian postawiono 2 pojemniki, które tylko kształtem i znacznie mniejszą pojemnością różnią się od dzwonków. Zaznaczam, że obiecywano mieszkańcom indywidualne pojemniki dla każdego budynku. A o obietnicach przedwyborczych dotyczących cen śmieci nie chce mi się nawet pisać.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.07.2019, 11:32
Brawo. Szkoda,że nie wszyscy piszący komentarze potrafią czytać i pisać
mieszkniec
mieszkniec 22.07.2019, 07:53
Nagroda za zasługi i skuteczne rozwiązanie problemu wydziału komunikacji ! , po prostu zamkną wydział na kilka dni i już. Teraz ludzie skruszeją i docenią sam fakt ze taki wydział jest w Tczewie i będą grzecznie stali w kolejkach od 3 rano.
tw23
tw23 22.07.2019, 07:27
do tego jeszcze trzeba dodać wypracowaną emeryturę policyjną i można "jakoś" tam żyć
Jerzy
Jerzy 20.07.2019, 11:15
To tyle piekarz zarabia ? Dziwne !!!
XxX
XxX 20.07.2019, 02:50
Kiedy bedzie zrobiona droga wojewodzka 224 ? Ktorą w ogole nikt sie nie intersuje. Łataja dziury, łatka na łatce bo ciężko wiekszymi odcinkami zalac nową nawierzchnię. Juz nie wspominajac że przez zamknieta droge na Starogard przez Siwialkie wszystkie cieżarówki jezdza droga na Tczew i niszcza ta droge do konca.
Ale wyplaty zwiekszac sobie od tak można?
Małżewko
Małżewko 19.07.2019, 19:11
W wiosce małzewko miał do końca czerwca być robiony park z stawkiem jakoś pan Augustyniak muwił że będzie zrobione bo dotacje stracom .
Radny.
Radny. 19.07.2019, 17:19
Czytając ten artykół, trzeba przyznać, że jest pełen przekłamań.
1. To co poruszyło jednego radnego a nie radę.
2. Wzburzył fakt , jednego radnego.
3. Nie było żadnych ustaleń, nikt się z nikim nie układał, czyste konfabulacje.
4. Sposób procedowania na Komisji, był zgodny z prawem - kolejny raz radny jest niezadowolony.
5. Radny, nie rozumie trybu postępowania i procedowania uchwał , odsyłam do Ustawy o Samorządzie Terytorialnym.
6. Przypominam z inicjatywą w procedowaniu uchwał, może wystąpić przewodniczący gminy lub komisja.
7. Nie wspomniano jeszcze, że trzeba było wyprostować szereg spraw po poprzedniej radzie w której radny uczestniczył, a jest co robić.
8. Polecam czytać, czytać i czytać zanim otworzymy usta.

Zbyszek
Zbyszek 21.07.2019, 12:51
dr hab. a nie takie uzasadnienie...ha ha ha
Kolo
Kolo 19.07.2019, 20:26
Ty .. lepiej slownika uzywaj.
Radny
Radny 19.07.2019, 20:45
Na ty , to tramwaj się zatrzymuje.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.07.2019, 18:30
Panie Zenonie Lica, niech się pan tak nie denerwuje ! Gdzie powstały nowe Świetlice i przedszkole w Turzy? Chyba narazie tylko w planach? Nie ma pan pojęcia o pracy w samorządzie i dopiero pan się tego uczy, więc proszę się nie wymądrzać. Oto pana wypowiedź „Grupa radnych zwróciła się do mnie sugerując, że wynagrodzenia pana wójta Augustyniaka jest zbyt niskie – przyznał przewodniczący. - Tymczasem różne inwestycje są realizowane, powstały nowe świetlice, nowe przedszkole w Turzy, remontowane są drogi, budowane kanalizacja np. w Dabrówce Tcz. Wiele rzeczy idzie ku dobremu, dlatego wnioskowałem za tą uchwałą...” Gratulacje dla uzasadnienia, które pan stworzył jako autor tej uchwały (tak pan w każdym razie twierdzi) panie Zenonie Lica, jednak osoby z tyloma tytułami naukowymi można się spodziewać czegoś więcej niż tak marnego uzasadnienia dla uchwały o podwyżce pensji dla Wójta Gminy Tczew.
Kolo
Kolo 19.07.2019, 16:43
Gratulacje . Nie bylo takiej miotly co by od siebie zamiatala.
Wyborca
Wyborca 19.07.2019, 16:36
Jestem w szoku ... Tak to jest , no myślałem że chociaż jedną kadencję odczeka ale tu szybko szybko chce jak najwięcej dla siebie, no bo przecież przez to wszystko zobaczymy czy kolejne wybory przejdzie i jego elita. Jestem rozczarowany po raz kolejny .... Niech też podniesie innym pracownika co będzie sprawiedliwie.
Ja
Ja 19.07.2019, 16:33
A gdzie te przedszkole w Turzy?
Anonim
Anonim 19.07.2019, 16:40
Najpierw niech pokaże co zrobił dobrego dla gminy a potem można zwiększać sobie pensje . A ja się pytam gdzie śmieci za darmo ?
Obcy
Obcy 19.07.2019, 16:52
Śmieci?A proszę napisać kiedy były śmieci za darmo!
Gość
Gość 19.07.2019, 22:35
Nie były, ale Augustyniak obiecywał w kampanii wyborczej, że będą za darmo!

Pozostałe