Zakończyła się Trzecia edycja Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

  • 08.07.2019, 07:27
  • Marika Wohlert
Zakończyła się Trzecia edycja Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego Fot. (mw) Już niedługo na gminne drogi wyjedzie zwycięski projekt budżetu obywatelskiego, który na jakiś czas poprawi ich stan

Podziel się:

Oceń:

GM. GNIEW. Zakończyło się już głosowanie na Gniewski Budżet Obywatelski. W szranki stanęło ze sobą 11 projektów. Wygrały trzy i to one zostaną zrealizowane do końca br.

Mieszkańcy gm. Gniew przez trzy dni w dniach od 14 do 16 czerwca br. głosowali na projekty zgłoszone do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych projektów nie zabrakło remontów np. chodnika przy Szkole Podstawowej nr 1, budowy placu zabaw, czy zakupu równiarki. Spośród 11 projektów, mieszkańcy przegłosowali trzy, które doczekają się realizacji. Są to: duży projekt dot. zakupu równiarki oraz dwa małe pomysły dot. zakupu dwóch lamp na drogę Bielica – Małe Wyręby i zagospodarowania stawu w Kursztynie.

Coraz wyższa frekwencja

Z pośród 3050 przekazanych kart do głosowania, z urn wyjęto ich 1490, z czego 28 było nieważnych. Na projekt mały ważnych głosów oddano łącznie 1439, w przypadku dużego projektu było 1459.

Na liście do głosowania znalazły się dwa duże projekty – powyżej 17,5 tys. zł, max. do 65 proc. ogólnej kwoty oraz dziewięcioro małych – do 17,5 tys. zł – max. do 35 proc. ogólnej kwoty.
Zgłoszonymi dużymi projektami były: Modernizacja chodników przy ul. Gdańskiej 16 (przed Szkołą Podstawową nr 1) - na kwotę 59,5 tys. zł, na który oddano 147 głosów. A także „Poprawa standardu gminnej sieci drogowej-zakup równiarki” - na kwotę 58,095 tys. zł – z 1292 oddanymi głosami.

Wygrał projekt zgłoszony przez Andrzeja Lorbieckiego, radnego z okręgu Piaseczno, który wielokrotnie zwracał uwagę na problemy drogowe dróg gminnych oraz potrzeby zakupu równiarki.

(...)

Marika Wohlert

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
magia
magia 08.07.2019, 10:19
Przeczytajcie na WP artykuł "Magia miasteczka uleciała". Nic dodać, nic ująć jak odnieść to do Gniewa.

Pozostałe