Tczewianie na podium Mistrzostw Europy!

  • 24.06.2019, 08:59
  • mat. prasowe
Tczewianie na podium Mistrzostw Europy! fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Na odbywających się w dniach 17-22 czerwca w miejscowości Frauenau w Niemczech - Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym federacji WUAP (World United Amateur Powerlifting) reprezentanci Polski z Tczewa – Tomasz i ojciec Tomasza - Józef Bejgrowicz zdobyli kolejno złoty i srebrny medal w trójboju siłowym.

Niestety tym razem Józef Bejgrowicz - nasz etatowy tczewski zwycięzca i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego i światowego trójboju siłowego - musiał ustąpić pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Europy innemu reprezentantowi Polski, wielokrotnemu medalisty Polski, Europy i Świata – Adamowi Jasińskiemu.

Bratobójcza walka pomiędzy reprezentantami Polski rozegrała się w kategorii wagowej do 82,5 kg i wiekowej MASTERS 65-69 lat. W zdobyciu złotego medalu Józefowi Bejgrowicz przeszkodziła niestety kontuzja kolana, z którą zmaga się już od lat. Uraz okazał się na tyle poważny, że praktycznie uniemożliwił mu start w jednej z konkurencji trójboju siłowego – przysiadzie ze sztangą. Tczewski trójboista zaliczył tylko jedno podejście w tym boju na ciężarze 160 kg. W walce o złoto nie pomógł nawet rekord świata uzyskany w ostatnim boju - martwym ciągu – 227,5 kg. Strata kilogramów do rywala po przysiadach i wyciskaniu sztangi leżąc okazała się zbyt duża do nadrobienia i ostatecznie Józef Bejgrowicz zajął drugie miejsce.

Tomasz Bejgrowicz po niedawno zdobytym Mistrzostwie Europy w trójboju siłowym federacji GPC (Global Powerlifting Committee), po raz kolejny w krótkim odstępie czasu stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy, tym razem federacji WUAP. Tomasz w zawodach zadebiutował w kategorii wiekowej MASTERS 40-44 lata i kategorii wagowej do 110 kg. Tczewski zawodnik zaliczył poszczególno: 180 kg w przysiadzie, 150 kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz 210 kg w martwym ciągu. Zsumowany wynik – 540 kg w trójboju siłowym pozwolił mu zająć pierwsze miejsce i cieszyć się z kolejnego złotego medalu.

Rezultaty tczewskich siłaczy niezwykle cieszą i pozwalają patrzeć z nadzieją na październikowe mistrzostwa świata w trójboju siłowym w Nowych Zamkach na Słowacji, w których to zawodnicy Klubu Sportów Siłowych – Tczew zapowiedzieli swój start.

fot. materiały prasowe

mat. prasowe

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe