Kill ‘Em All – ciekawostki na temat debiutanckiego krążka Metalliki

  • 13.06.2019, 14:31
  • artykuł sponsorowany
Kill ‘Em All – ciekawostki na temat debiutanckiego krążka Metalliki

Podziel się:

Chyba każdy fan zespołu Metallica chociaż raz w życiu usłyszał stwierdzenie, że zespół z Los Angeles skończył się Kill ‘Em All. Debiutancki album wydany w 1983 roku to dla wielu ekspertów heavymetalu jeden z najlepszych krążków w historii gatunku oraz najlepsza pozycja w bardzo bogatej dyskografii zespołu uważanego za prekursorów thrash metalu. Zapraszamy na porcję ciekawostek dotyczących pierwszej płyty wydanej przez Metallikę.

Metallica, czyli po 36 latach nadal w ścisłym topie


Kill ‘Em All to ponadczasowa płyta, która przez wiele lat towarzyszy Metallice podczas niemalże wszystkich koncertów. Najlepszym tego przykładem będzie aktualna trasa jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. Setlista WorldWired Tour zawiera między innymi utwór Seek&Destroy, który w 1983 roku pojawił się na debiutanckim krążku. Zespół z Los Angeles podczas najnowszego tournée odwiedzi również nasz kraj. Metallica w Polsce pojawi się 21 sierpnia 2019 roku na koncercie w Warszawie. Areną, na której ugoszczone zostaną legendy heavymetalu, będzie stadion PGE Narodowy, a bilety na Metallica można nabyć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/metallica.

Koncert Metallica to pozycja obowiązkowa dla każdego polskiego fana tego zespołu. Mimo iż grupa regularnie odwiedza nasz kraj, występy Jamesa Hetfield’a i spółki cieszą się ogromną popularnością. Idealną alternatywą dla słuchaczy, którzy nie będą mogli być na koncercie Metalliki w Warszawie, jest występ w czeskiej Pradze. Zaplanowano go na 18 sierpnia 2019, czyli zaledwie trzy dni przed warszawskim koncertem organizowanym na PGE Narodowym.
 

Kontrakt i szybkie sesje nagraniowe. Jak powstawał krążek Kill ‘Em All?


Dokładnie 3 maja 1983 roku Jan Zazula, właściciel sklepu Rock ‘n’ Roll Heaven założył własną wytwórnię i podpisał pierwszy kontrakt z Metalliką. Z ramienia Megaforce Records nagrany miał zostać debiutancki krążek ekipy z Los Angeles. Nikt jednak nie spodziewał się, że do realizacji projektu dojdzie tak szybko. Zaledwie trzy miesiące później na półki sklepowe trafiła płyta Kill ‘Em All, a dokładnie pięć miesięcy po podpisaniu kontraktu Metallica wyruszyła w pierwszą dużą trasę koncertową, której celem była promocja albumu.

Nagrania całej płyty zostały rozpoczęte równo siedem dni po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Jana Zazuli. Metallica przez 17 dni nie opuszczała Music America Recordnig Studios. O ciekawe, niektóre utwory z płyty zostały napisane w poprzednich zespołach aktualnych członków Metalliki. Do tej grupy należą Hit the Lights oraz The Four Horsemen. Ogromny sukces debiutanckiego albumu był prawdziwym kopem motywacyjnym dla grupy z Los Angeles. Zaraz po zakończeniu trasy koncertowej cały zespół przeprowadził się do New Jersey i wspólnie zaczął komponować materiał na kolejny album studyjny.


Ostentacyjny i kontrowersyjny – taki miał być pierwszy album

Mało który fan Metalliki wie, że pierwszy i legendarny już krążek początkowo miał nazywać się Metal Up Your Ass. Członkowie grupy na okładce widzieli sedes z metalowym ostrzem, które się z niego wyłania. Pomysł ten całkowicie nie spodobał się wytwórni zespołu. Według niej projekt był zbyt kontrowersyjny. Ostatecznie zmieniono nazwę na Kill ‘Em All, a okładka prezentuje zakrwawiony młotek. Co ciekawe, pierwotny pomysł Metalliki całkowicie nie zniknął z ich głów. Metal Up Your Ass to motyw przewodni jednej z najpopularniejszych serii koszulek zespołu. Legendarny sedes znajdziemy także na licznych naszywkach i plakatach.

artykuł sponsorowany

Pozostałe