Zamiast mów końcowych - kolejna rozprawa

  • 13.06.2019, 07:44
  • Marika Wohlert
Zamiast mów końcowych  - kolejna rozprawa fot (mw)

Podziel się:

Oceń:

TCZEW/MALBORK. To miał być długo oczekiwany finał afery plakatowej. W miniony piątek, 7 czerwca br. w Sądzie Rejonowym w Malborku miały zostać odczytane mowy końcowe. Zamiast tego mamy kolejną rozprawę. Przeciwny temu był zarówno oskarżyciel posiłkowy, jak i obrona oskarżonego.

Na ten moment czekały wszystkie lokalne media, które tłumnie zjechały na ostatnią, jak miało się wydawać rozprawę przeciwko Mirosławowi Pobłockiemu, prezydentowi Tczewa. Na miejscu nie zabrakło nikogo, nawet długo niewidzianej prokurator z Prokuratury Rejonowej w Malborku.
„To ważny dokument”

To właśnie prokurator na dwa dni przed rozprawą złożyła wniosek o dołączenie jeszcze jednego dokumentu, który według jej opinii jest bardzo ważny i mający wpływ na dalsze postępowanie w sprawie. Tym dokumentem jest kopia umowy o współpracy pomiędzy tczewską strażą miejską a tutejszą policją.

- W celu uzyskania kopii porozumienia zawartego pomiędzy Urzędem Miejskim w Tczewie lub Strażą Miejską a Policją, obowiązującego na okres od 1 czerwca 2015 r. do 31 lipca 2015 r., obejmującego kwestię monitoringu na okoliczność zasad korzystania z monitoringu miejskiego, zapewnienia ochrony danych osobowych oraz zasad współpracy Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w tym zakresie. W mojej ocenie dołączenie wyżej wskazanego dokumentu może mieć istotne znaczenie dla prowadzonego postępowania — powiedziała Barbara Iwanowska z Prokuratury Rejonowej w Malborku.

(...)

 

Marika Wohlert

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 13.06.2019, 20:08
Polskie sądy to jakas katastrofa! Ile moze trwac rozprawa oparta na tak blachych podstawach? Powinna byc krotka i konkretna. Zamiast tego cyrk i zabawa za pieniadze podatnika.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.06.2019, 17:46
Jeżeli będzie miał wyrok skazujący, czy może być prezydentem? Osoby karalne, chyba nie mogą pełnić takich stanowisk?
ja
ja 13.06.2019, 09:27
Sprawa wydaje się oczywista , w normalnym kraju jeżeli prezydent dla własnych celów wyciąga taśmy z monitoringu, to już nie powinien piastować tego stanowiska. Jeżeli zostanie uniewinniony to będzie znaczyło, że bezkarnie może inwigilować każdego innego mieszkańca miasta który mu się nie spodoba. Tak pojmuje demokrację pan prezydent i jego otoczenie.

Pozostałe