Od października groził rodzinie śmiercią... Wczoraj 66-latek trafił do aresztu

  • 17.05.2019, 12:40
  • KPP Tczew
Od października groził rodzinie śmiercią... Wczoraj 66-latek trafił do aresztu KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego, który nie stosował się do postanowienia sądowego i był podejrzewany o przestępstwa gróźb karalnych. Według ustaleń śledczych 66-letni mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których groził śmiercią rodzinie.

Na polecenie sądu tczewscy policjanci zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który był podejrzewany o przestępstwa gróźb karalnych.

- Od października zeszłego roku do 11 lutego br. zatrzymany mężczyzna miał wszczynać awantury domowe, podczas których groził domownikom śmiercią - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - W związku z wcześniejszymi zgłoszeniami tych przestępstw wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Jednak zatrzymany mężczyzna nie stosował się do tego postanowienia sądowego. Dlatego decyzją sądu funkcjonariusze zatrzymali 66-latka. 

Mundurowi zatrzymanego mężczyznę doprowadzili do sądu, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe