Pożar strawił cały dobytek – nie bądź obojętny, zobacz czy możesz pomóc

  • 16.05.2019, 13:01 (aktualizacja 16.05.2019, 13:34)
  • red.
Pożar strawił cały dobytek – nie bądź obojętny, zobacz czy możesz pomóc KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 12 maja, doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Brodach Pomorskich. Ogień w bardzo szybkim tempie objął cały budynek. Dach nad głową straciło starsze małżeństwo. Obecnie trwa szacowanie strat. Wiadomo już co jako pierwsze będzie potrzebne pogorzelcom.

- Na miejscu od razu przystąpiliśmy do gaszenia pożaru w sile dwóch rot, przy użyciu dwóch prądów wody. Po przyjeździe podnośnika podaliśmy trzeci prąd wody bezpośrednio na palący się dach. Konieczne było przewrócenie bocznych ścian szczytowych oraz dwóch kominów, gdyż groziły zawaleniem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dom całkowicie spłonął. Policja ustala przyczyny pożaru – informuje Tadeusz Kordecki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie.

Gniewska OSP już zadeklarowała pomoc przy odbudowie budynku. Jednostka bezpłatnie użyczy pogorzelcom podnośnik, konieczny przy pracach renowacyjnych obiektu.

Obecnie trwa porządkowanie terenu i szacowanie strat. Najbardziej potrzebny jest kontener na zgliszcza, na odpady zmieszane. Urząd gminy szuka osoby, która mogłaby użyczyć pogorzelcom takiego sprzętu. W tej sprawie można kontaktować się bezpośrednio z rodziną pogorzelców, która udzieli informacji, tel. 609 266 213.

Przy odbudowie domu na pewno też potrzebne będą materiały budowlane (np. blacha na dach, drewno, okna, drzwi…). Ze szczegółowymi pytaniami prosimy kierować się do poszkodowanych.

W najbliższym czasie uruchomione zostanie specjalne konto, na które będzie można wpłacać datki na odbudowę domu w Brodach Pomorskich.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe