czwartek, 25 kwietnia 2024 03:32

Mogła być wysoka wygrana. Pozostał niedosyt (ZDJĘCIA, FILM)

Wczoraj tczewska Wisła podejmowała na własnym boisku przy ul. Ceglarskiej drużynę Keramzytu Szprudowo.

Autor: fot (tt)

W pierwszej połowie meczu żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Obrotem takiej sprawy zadowoleni byli goście, którzy w pięciu ostatnich meczach zdobyli tylko cztery punkty.

Po zmianie stron Wisła za wszelka cenę chciała szybko zdobyć bramkę, która uspokoiła by grę. Zepchnięty do głębokiej defensywy Keramzyt próbował oddalać grę od własnego pola karnego. Taka napięta sytuacja spowodowała, że w 52 i 53 minucie drobne faule wywoływały duże emocje. Skończyło się to w konsekwencji na żółtych kartach dla Karola Opczyńskiego oraz Oskara Krajnika.

Wisła w tym momencie zaczęła dużo lepiej grac i już w 59. minucie przed dużą szansą na zdobycie stanął Karol Opczyński, lecz uderzenie głową z kilku metrów nie zmieniło wyniku. Kolejna wyśmienita sytuacja była minutę później, Karol Ćwikliński strzela wprost w bramkarza z sześciu metrów, a poprawiony strzał Marcina Rajcha pewnie łapie bramkarz ze Szprudowa Kamil Majewski.

W 75. minucie dużo szczęścia miał ponownie bramkarz Kermazytu, gdy piłka zmierzała w prawy górny róg bramki po strzale wprowadzonego kilka minut wcześniej Mateusza Szliji. Dwie minuty później na sam na sam z bramkarzem wychodził Karol Opczyński, lecz tym razem obrońca gości Oskar Krajnik nie popełnił błędu.

Od 83. minuty Wisła grała w osłabieniu, gdyż boisko po drugiej żółtej kartce opuścił Karol Opczyński. Gospodarze pomimo osłabienia nadal atakowali. W 89. minucie tczewianie prawie zdobywają gola bezpośrednio z rzutu rożnego, lecz i tym razem szczęśliwie nad poprzeczkę wybija w ostatniej chwili bramkarz ze Szprudowa.

Już w doliczonym czasie Wiślacy mogli stracić nawet ten jeden punkty, gdy przypadkowo odbita piłka zaskoczyła bramkarza i odbiła się od słupka.

Wisła Tczew - Keramzyt Szprudowo 0:0

Wisła Tczew: Marcin Bielewicz - Maciej Pawłuszek, Paweł Kamiński, Patryk Wojciechowski, Maciej Roziński, Błażej Piepiórka (Kamil Nowaczyk), Daniel Lorkowski (Mateusz Szlija), Karol Ćwikliński, Paweł Bobrzyński, Marcin Rajch (Dawid Kołodziejczyk), Karol Opczyński

Keramzyt Szprudowo: Kamil Majewski - Dawid Gleizner (Krzysztof Wójcik), Oskar Krajnik (Przemysław Wosik), Remigiusz Szlicht (Kacper Szulc), Sebastian Ogórek, Kacper Kozieł, Dawid Tramowski, Radosław Czapiewski, Sylwester Gońda, Krystian Jurczyk

Żółte kartki: Oskar Krajnik,Sylwester Gońda,Radosław Czapiewski (Keramzyt Szprudowo) Karol Opczyński,Karol Ćwikliński (Wisła Tczew)

Czerwone kartki: Radosław Czapiewski (Keramzyt Szprudowo) Karol Opczyński (Wisła Tczew)

Wyniki 21 kolejki

Tęcza Brusy - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:0, Powiśle II Dzierzgoń - Borowiak Czersk 5:0, St. Drewnica Czarni Przemysław - Spójnia Sadlinki 3:0, Sokół Zblewo - Chojniczanka II 1930 Chojnice 4:1, WISŁA TCZEW SP - Keramzyt Szprudowo 0:0, ORZEŁ SUBKOWY - SNRR Borzechowo 3:0, Pogoń Prabuty - Gwiazda Karsin 4:2, BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - Pomezania Malbork 0:1