Ruszyła budowa boiska przy ul. Bałdowskiej. Wykonawca zaczyna m.in. od korytowania terenu pod nową bieżnię

  • 19.03.2019, 10:26
  • red.
Ruszyła budowa boiska przy ul. Bałdowskiej. Wykonawca zaczyna m.in. od korytowania terenu pod nową bieżnię (MW)

Podziel się:

Oceń:

W minionym tygodniu wykonawca boiska lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej wszedł na plac budowy. Rozpoczęły się prace przygotowawcze: prace ziemne, rozbiórkowe (ogrodzenie, chodnik w obrębie boiska), korytowanie terenu pod bieżnię, przygotowania do wykonania drenażu.

W tym roku Urząd Miasta w Tczewie realizuje I etap inwestycji, na który składa się  m.in. budowa bieżni lekkoatletycznej oraz sektora rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej, budowa płyty boiska piłkarskiego, dostawa i montaż wyposażenia boiska piłkarskiego czy wykonanie kanalizacji deszczowej.

Inwestycja jest realizowana przez miasto Tczew za kwotę blisko 4,8 mln zł. Prace wykonuje firma Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna.

- Staramy się o dofinansowanie zewnętrzne, w ramach program Ministerstwa Sportu i Turystyki: „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Edycja 2019” – mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tczewie. - Mamy szansę na uzyskanie do 33 proc. kosztów zadania. Ministerstwo ma trzy miesiące (od zakończenia naboru) na ocenę wniosków.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LA
LA 19.03.2019, 22:01
Kolejna zmarnowana szansa na zbudowanie porządnego obiektu. Będzie prowincjonalne boisko i tyle.

Pozostałe