piątek, 29 marca 2024 06:41

[FILM, FOTO] 19 bramek na meczu Pogoni Tczew

Aż dziewiętnaście bramek padło w czasie meczu III ligi kobiet Pogoń Tczew - Canicuła Bytów. Zgromadzeni widzowie co kilka minut mogli oglądać pokaz strzelecki tczewianek.

Spotkanie rozpoczęło się od zmasowanego ataku gospodyń, które do samego końca spotkania dominowały przez następne dziewięćdziesiąt minut. Już w drugiej minucie spotkania pierwszego gola zdobyła Oliwia Aronowska po podaniu Martyny  Krygier. Chwilę później rywalki uratowała poprzeczka, a kilka minut później drugiego gola dla Pogoni zdobyła ponownie Oliwia Aronowska. Pogoń nadal atakowała, nie pozwalając rywalkom na przeprowadzenie nawet jednej podbramkowej akcji. W tym czasie sporo szczęścia miały piłkarki z Bytowa, gdyż albo strzały były minimalnie niecelne, rywalki ratowały się wybiciem na rzut rożny, albo odgwizdywany był spalony. Do 25 minuty nic nie zapowiadało tak wysokiej wygranej piłkarek z Tczewa. Od 26 minuty do zakończenia pierwszej połowy Pogoń zdobyła 8 bramek, schodząc do szatni z strzelonymi dziesięcioma bramkami.

W drugiej połowie Pogoń Tczew nadal skutecznie atakowała, zdobywając łącznie dziewiętnaście bramek.

Do tej pory w pięciu meczach piłkarki z Tczewa zgromadziły 13 punktów zdobywając 42 bramki.

Kolejne spotkanie Pogoń Tczew rozegra 15 października z malborskim Olimpico.

Bramki:

2` Aronowska Oliwia (Krygier Martyna)
8` Aronowska Oliwia (Fryca Aneta)
22` Podsiadło Sara (Krygier Martyna)
26` Fryca Aneta (Krygier Martyna)
27` Aronowska Oliwia (Krygier Martyna)
30` Aronowska Oliwia (bez asysty)
32` Krygier Martyna (Choińska Kasia)
40` Puckowska Adrianna (Aronowska Oliwia)
42` Krygier Martyna (Fryca Aneta)
44` Choińska Kasia (Rembalska Agnieszka)
50` Talenta Paulina (Puckowska Adrianna)
53` Wolska Anna (Rembalska Agnieszka)
66` Białowąs Nikola (bez asysty)
67` Kwiatkowska Daria (Dziadzio Weronika)
73` Kwiatkowska Daria (Dziadzio Weronika)
74` Rajek Aleksandra (bez asysty)
77` Łobocka Weronika (bez asysty)
78` Łobocka Weronika (bez asysty)