Pani Jesień zawitała do Tczewa - nasze przedszkolaki przywitały nową porę roku!

  • 22.09.2017, 15:42 (aktualizacja 22.09.2017, 21:24)
  • (M.L., Urząd Miasta w Tczewie)
Pani Jesień zawitała do Tczewa - nasze przedszkolaki przywitały nową porę roku! (M.L., Urząd Miasta w Tczewie)

Podziel się:

Oceń:

Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk, w towarzystwie najmłodszych mieszkańców, odsłonił figurkę jesieni na placu Hallera.

Postać jesieni, podobnie jak poprzednie – wiosna i lato - wzorowane są na figurach wieńczących kamienicę przy pl. Hallera 8. Odsłanianie kolejnych figurek pór roku na pl. Hallera stało się już tczewską tradycją.

Oprawę artystyczną zapewniło Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, które wierszami i tańcami w rytm wesołej muzyki przywitało jesień. Konkurs na dokończenie zdania „Kiedy jesień za oknami…” wygrały dzieci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, które otrzymały drobne upominki.

W happeningu uczestniczyły także dzieci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori, Niepublicznej Prywatnej Szkoły Podstawowej Fontanna Marzeń, Katolickiej Szkoły Podstawowej, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio, Przedszkola nr 9 ZPS oraz świetlicy środowiskowo-sąsiedzkiej PKPS z ul. Kopernika.

Wszyscy uczestnicy akcji zostali poczęstowani cukierkami, rozdawanymi przez młodzież z Zespołu Szkół Odzieżowych i Kupieckich. Imprezę poprowadziła Małgorzata Kruk z tczewskiej Fabryki Sztuk, a występy zorganizowała dyrektor Przedszkola Sióstr Miłosierdzia s. Cecylia Blamowska. Imprezę zorganizowała Fabryka Sztuk i Urząd Miejski w Tczewie.

(M.L., Urząd Miasta w Tczewie)

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe