Szkoła będzie miała sztandar

  • 14.12.2016, 12:51
  • Admin Admin
Szkoła będzie miała sztandar

Podziel się:

Oceń:

GOGOLEWO. Publiczna Szkoła Podstawowa w Gogolewie przygotowuje się do nadania imienia Błogosławionych Dzieci z Fatimy. Będzie to wielkie wydarzenie dla placówki, działającej pod egidą Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich i lokalnej społeczności.

Sebastian Łania, dyrektor szkoły
- Musieliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie co do miejsc w przedszkolu. Teraz są dwie grupy. W związku z tym zaadaptowaliśmy jedną z sal szkolnych. Zakupiliśmy meble, zabawki, dywan. Z kolei dla uczniów ... pozyskaliśmy pokój nauczycielski, a dla nauczycieli wygospodarowaliśmy inne pomieszczenie. W związku z reformą oświaty, zgodnie z wolą organu prowadzącego, zastanawiamy się jak przeorganizować przestrzeń w szkole, by pomieścić siódmoklasistów.  Wykonaliśmy drobny remont korytarza. Na pewno remontu, a właściwie wymiany, wymaga dach budynku. Jeśli do tego dojdzie, dobrze byłoby obiekt szkoły „podnieść”, czyli zlikwidować skosy. Nasza szkoła jest potrzebna lokalnemu środowisku. Panuje wręcz domowa, przyjazna atmosfera. Jest duża indywidualizacja uczenia, bo najliczniejsza klasa to 12 uczniów. Chociaż zdarzają się problemy wychowawcze, z którymi sobie radzimy. Uczniowie nadal korzystają z hali sportowej w Gniewie i z basenu w Kwidzynie. Bierzemy udział w wielu programach, np. Mleko w szkole, czy  Owoce i warzywa. Dbamy o wychowanie patriotyczne, uczymy dzieci świadomości ekologicznej. Przygotowujemy się do nadania imienia placówce – Błogosławionych Dzieci z Fatimy. Sztandar jest już szyty. Środki w większości pozyskaliśmy od sponsorów, przyjaciół, rodziców i mieszkańców. Czekamy na decyzję, kiedy biskup pelpliński będzie mógł nas zaszczycić swoją obecnością. Naszym pragnieniem jest, by uroczystość odbyła się 13 maja, w setną rocznicę objawień fatimskich. 
 


 

Kinga Kwiatkowska, kl. V, Gogolewo
W szkole lubię WF, plastykę i j. angielski. Język obcy przyda mi się w przyszłości, np. w pracy. Na zajęciach z plastyki chętnie wyszywam różne rzeczy. Ostatnio robiłam choinkę z materiału. Zielony, biały i czarny to moje ulubione kolory. Na WF-ie najchętniej gram w piłkę nożną. Należę do koła misyjnego i uczestniczę w jego akcjach. Startuję w konkursach plastycznych, np. o gniewskich legendach. Namalowałam ducha na zamku. W wolnym czasie gram na komputerze i szukam przepisów na pieczenie ciast. Ostatnio udało mi się ciasto z budyniem i galaretką. Może zostanę kucharką. 

Wiktoria Rezmer, kl. VI, Gogolewo
Moim ulubionym przedmiotem jest j. polski. Chętnie czytam książki przygodowe i oglądam komiksy. Najbardziej podobał mi się „Dziennik cwaniaczka”. Fajna jest też matematyka. Interesują mnie zwierzęta i muzyka. Mam psa. Od kilu miesięcy gram na gitarze i od roku na trąbce. Chodzę na ognisko muzyczne i chciałabym grać w gniewskiej orkiestrze. Brałam udział w konkursach plastycznych oraz muzycznych. Wolny czas spędzam przy komputerze, spotykam się z przyjaciółmi i jeżdżę na deskorolce. W przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, adwokatem i pomagać ludziom. 

Wiktoria Kwiatkowska, kl. VI, Gogolewo
WF, plastyka i przyroda to moje ulubione przedmioty. Odpowiadają mi gry zespołowe, takie jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka i unihokej. Ciekawi mnie świat zwierząt, oglądam tematyczne programy w TV. Najchętniej maluję krajobrazy, w kolorze zielonym i niebieskim. Uczęszczam na kółko Caritasu i od kilku miesięcy na kółko gitarowe. Jeżdżę na basen. Czytam książki przygodowe. Podobały mi się „W pustyni i w puszczy”,  „Dziennik cwaniaczka”. Po szkole bawię się m.in. z siostrą i psem. W przyszłości chciałabym być nauczycielką WF-u.

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe