Lubią szkolne mundurki

  • 16.11.2016, 12:36 (aktualizacja 09.03.2017, 12:44)
  • Admin Admin
Lubią szkolne mundurki

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. Do Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie chodzi ok. 500 uczniów. W październiku uroczyście otwarto Żłobek „Kostek”- przewidziany dla 15 dzieci. To druga tego typu placówka w mieście. Dzięki temu projektowi udało się dodatkowo wyremontować szatnie dla zajęć WF.

Barbara Nabakowska, dyrektor szkoły

- Jeśli chodzi o infrastrukturę, to wymieniliśmy już wszystkie drzwi do sal lekcyjnych. Na parterze, co nas bardzo cieszy wyremontowaliśmy toalety. Reforma edukacji raczej nie przysporzy nam problemów. Jesteśmy na to przygotowani. Mamy bardzo dobrą wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Dzieci chętnie zakładają szkolne mundurki - dziewczynki (tuniczki), a chłopcy (kamizelki), teraz dodatkowo są T-shirty z naszym logo. Generalnie za tym są też rodzice. Uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach i zajmują wysokie miejsca na różnych szczeblach. Zwłaszcza mocna jest tzw. strona artystyczna. Prawie wszyscy uczniowie uczestniczący w takich zajęciach otrzymali stypendia burmistrza. Rozwija się i prężnie działa zespół folklorystyczny „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”. Mamy zdolnych uczniów. Propagujemy sport. Będziemy gościć po raz kolejny, teraz już medalistkę olimpijską Oktawię Nowacką. Dzisiaj dotarły do nas kolejne darmowe podręczniki. Takie podręczniki są wypożyczane uczniom z biblioteki na dany rok szkolny. To duża ulga dla rodziców.  Teraz więcej dzieci korzysta z dożywiania w szkolnej stołówce. Jesteśmy uczestnikami projektu naszej gminy „Edukacyjny Pelplin – równamy do najlepszych”.

 


 

Zuzanna Macuk, kl. VI B, SP 2 Pelplin
Lubię przedmioty ścisłe, bo ich nauka łatwiej mi przychodzi. Moje średnia ocen 5,55. Matematykę mam w genach, bo uczy jej moja mama. Jestem ciekawa świata, interesuje mnie przyroda. Mam mikroskop. Mogę obejrzeć mnóstwo rzeczy niewidocznych gołym okiem. Uczestniczę w konkursach matematycznych, ekologicznym, w recytatorskich, np. „Mój ulubiony wiersz” (III nagroda, wyróżnienie). W pelplińskiej bibliotece czytałam bajki. Książki „chłonę”. Jestem w szkolnym poczcie sztandarowym. W wolnym czasie pływam, zimą jeżdżę na nartach. Chciałabym zostać lekarzem internistą.   


Bartosz Baniecki, kl. VI A, SP 2 Pelplin
Bardzo lubię j. polski, historię, przyrodę, a szczególnie plastykę. Maluję chętnie naturę, a moim preferowanym kolorem jest niebieski. Zająłem I miejsce w Powiatowym Maratonie Czytelniczym, II m. w szkolnym konkursie ortograficznym, III m. w Powiatowym Konkursie Literackim, III m. w gminnym Konkursie Czytania i Rozumienia Tekstu. Podobały mi się książki „Opowieści z Narni” czy „Charlie i fabryka czekolady”. Po zajęciach gram w piłkę nożną, najczęściej jako obrońca. Marzy mi się, abym został architektem. Takie zainteresowanie wzbudziła we mnie gra komputerowa.    


Szymon Trochowski, kl. VI A, SP 2 Pelplin
Matematyka i WF to moje ulubione przedmioty. Fascynuje mnie piłka nożna i lekkoatletyka. Dwukrotnie byłem drugi w Biegu Cysterskim, 13. w Polsce na 60 m (rekord 8.53 s). W powiecie z kolegami zająłem 1. miejsce w sztafetowych biegach przełajowych i szóste w województwie. Gram w Wierzycy Pelplin (liga wojewódzka), na lewej pomocy lub w ataku. W turnieju Lotos Cup byliśmy na 6. miejscu. Moim idolem jest Neymar. W konkursie matematycznym Kangurek miałem dwa wyróżnienia, a 1 m. w szkole w kuratoryjnym. Jestem w poczcie sztandarowym. Jeżdżę na nartach. Moje marzenie to być zawodowym piłkarzem.   


Natalia Hasa, kl. V A, SP 2 Pelplin
Bardzo lubię j. angielski. W wakacje mogłam sprawdzić praktycznie swoje umiejętności językowe za granicą. Biorę udział w konkursach recytatorskich - wyróżnienie w konkursie wojewódzkim, zajęłam I miejsce w konkursie gwary kociewskiej w gminie i I m. w Starogardzie Gd. Jestem w zespole „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” i w „Kwiatuszkach. Chodzę na zajęcia teatralne. Jestem sekretarzem w samorządzie uczniowskim. Biorę udział w zawodach. Zajmowałam drugie miejsca w Biegu Kociewskim, Biegu Szpęgawskim i Grodzisko Cross, 11. na 600 m w Łodzi na Czwartkach Lekkoatletycznych. Chcę być aktorką. 

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe