Trwa rozbudowa hali sportowej

  • 09.11.2016, 12:30 (aktualizacja 09.03.2017, 12:36)
  • Admin Admin
Trwa rozbudowa hali sportowej

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie to łącznie 702 uczniów. Liczba ta z roku na rok rośnie. W tym również są najmłodsze dzieci z przedszkola. Oprócz tego jest znajduje Żłobek Lolek, do którego uczęszcza 15 dzieci w wieku od 7 miesięcy do 3 lat. Dla placówki powodem do radości jest największa inwestycja - rozbudowa hali sportowej. Od września 2017 r. zajęcia WF będą odbywać się w komfortowych warunkach.

Lucyna Bielińska, dyrektor szkoły

W naszej szkole zmiany następują każdego dnia, ponieważ ciągle się coś dzieje. Za sprawą różnych pomysłów moich zastępców, nauczycieli, rodziców, samych dzieci i młodzieży przystępujemy do nowych wyzwań. Jedynka liczy łącznie 702 uczniów i liczba ta z roku na rok rośnie, w tym również są najmłodsze dzieci z przedszkola. Oprócz tego znajduje się również Żłobek Lolek. Ta ostatnia inwestycja mogła powstać dzięki programowi “Maluch” ze środków Urzędu Wojewódzkiego. Pięknie wyposażona placówka doskonale sprawdziła się w środowisku lokalnym. Wszyscy wiedzą, że Jedynka to oczywiście sport. Wielkim sukcesem są więc pozyskane przez burmistrza Patryka Demskiego środki na rozbudowę sali sportowej. Na tą halę uczniowie, rodzice i nauczyciele czekali wiele lat. Nie przygotowujemy uczniów tylko pod kontem egzaminu gimnazjalnego jak robi to większość szkół, ale uczymy tych treści, które przydadzą im się w życiu i w dalszej edukacji. Szkoła, przedszkole, żłobek kładzie nacisk na wszechstronny rozwój uczniów. Nauczyciele prowadzą swoich uczniów przez świat wiedzy w sposób, w jaki uczniowie najlepiej przyswoją wiedzę. Stosują przy tym różne metody, a najważniejsze, że patrzą na indywidualny rozwój każdego ucznia. Rozpoczynamy właśnie realizacje ogromnego projektu edukacyjnego. W ramach tego projektu odbywać się będzie bardzo dużo różnych zajęć dydaktycznych, z których będą mogli korzystać uczniowie klas IV, V, VI i gimnazjum z naciskiem na język angielski, informatykę, doradztwo zawodowe, terapie i przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Jak wielkie ma to znaczenie dla uczniów nie trzeba mówić, a o zaangażowanie moich nauczycieli jestem spokojna, bo czego, jak czego, ale weny i zapału nigdy im nie zabraknie. 

 


 

Jakub Wągiel, kl. VI B, SP 1 Pelplin

Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, która jest dla mnie łatwa i zrozumiała. Poza tym  WF. Biegam, gram w unihokeja i piłkę nożną na pozycji bramkarza. Moim idolem jest Łukasz Fabiański. Przez kilka lat trenowałem w Wierzycy. Od trzech lat chodzę do szkoły muzycznej. Gram na klarnecie. Biorę udział w konkursach matematycznych, przyrodniczych, plastycznych, z j. polskiego. W wolnym czasie gram w piłkę nożną na komputerze albo na boisku. Ostatnio zaciekawiła mnie książka „Atak rekina” Beara Gryllsa. Nie zastanawiałem się kim będę w życiu.   


Jakub Mieliński, kl. VI B, SP 1 Pelplin
Lubię matematykę, bo ją rozumiem. Chętnie gram w unihokeja, biegam, ale najbardziej interesują mnie sporty wodne, jak windserfing, kajaki-polo („piłka na wodzie”). Jeżdżę latem na obozy sportowe, byłem nad J. Charzykowskim. Od pięciu lat należę do harcerstwa i chodzę na zajęcia z kickboxingu. Uczestniczę w konkursach religijnych (byłem w finale wojewódzkim), matematycznych, przyrodniczych, z j. polskiego i j. angielskiego. Chętnie oglądam filmy przyrodnicze. Lubię składać klocki Lego-Technik. To jest pasjonujące. Podoba mi się profesja prawnika.  


Joanna Rożyńska, kl. VI A, SP 1 Pelplin
W szkole najbardziej lubię WF, informatykę i plastykę. Najchętniej maluję krajobrazy. Na informatyce zaciekawiły mnie animacje i programy muzyczne. W wolnych chwilach gram w koszykówkę na podwórku i projektuję... młodzieżowe ciuchy. Są takie gotowe szkicowniki. Startuję w konkursach matematycznych, z j. angielskiego, plastycznych i w zawodach sportowych – biegi, unihokej. Brałam udział też w dogtrekkingu – marsz na orientację z psem. Z książek ostatnio czytałam lekturę „Ten obcy”. W dorosłym życiu chciałabym mieć swój salon kosmetyczny.    


Paulina Owsiak, kl. VI A, SP 1 Pelplin
Przyroda, historia i WF to moje ulubione przedmioty. Interesuje mnie świat roślin i zwierząt, mam psa. Historia jest ciekawa, bo poznaje się wydarzenia, jak żyli ludzie. Startuję w konkursach matematycznych, z religii, j. polskiego i j. angielskiego. Gram w siatkówkę. Chodzę na zajęcia z tenisa ziemnego. Wolny czas spędzam z przyjaciółmi, jeżdżę na rowerze, rolkach, deskorolce. Od czterech lat należę do zespołu folklorystycznego „Modraki”. Występy są fajne. Czytam książki przygodowe.  Spodobał mi się „Hobbit”. Chciałabym zostać weterynarzem i pomagać zwierzętom. 

 

 

Admin Admin

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe