Szkoła gotowa na powrót 7- i 8-klasistów

  • 26.10.2016, 12:20
  • Admin Admin
Szkoła gotowa na powrót 7- i 8-klasistów

Podziel się:

Oceń:

NOWA CERKIEW. Jak co roku, jesienią Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwi (gm. Morzeszczyn) rozpoczyna prezentację uczniów i placówek w naszym cyklu „Asy z naszej szkoły”. Uczęszcza do niej 84 uczniów.

Urszula Bielska-Brodnicka, dyrektor szkoły

- Mam nadzieję, że po wdrożeniu reformy edukacji i likwidacji gimnazjów nasza szkoła będzie funkcjonowała jako ośmioklasowa. Jest to możliwe do zorganizowania w naszym budynku. Pod względem infrastruktury, szkoła jest przystosowana dla dzieci młodszych. Przyjęcie 7- i 8-klasistów wiązałoby się z niewielkimi zakupami mebli. Nie byłoby żadnych problemów z przyjęciem większej liczby uczniów. Na wsi szkoła pełni funkcję rozwoju kulturalnego. Dzieci mogą przyjść po południu do placówki rozwijać swoje zainteresowania. Jeśli tylko są środki na zorganizowanie zajęć dodatkowych, to robimy to. Tak jak teraz, gdy były zajęcia z programowania komputerowego. Latem były doraźne remonty. Bierzemy udział w dużym projekcie, którego efektem będzie m.in. doposażenie pracowni przedmiotowych – matematyczna, przyrodnicza -  w sprzęt IT, jak np. tablice interaktywne (teraz mamy dwie), wykonanie sieci komputerowej, ale przede wszystkim rozwój uczniów i kompetencji zawodowych nauczycieli. To ma być duże wsparcie –120 tys. zł. Prawie wszystkie klasy są wyposażone w telewizory.


Julia Gładykowska, kl. V, Nowa Cerkiew
W szkole najbardziej lubię muzykę i WF. Chętnie gram w siatkówkę i w palanta. Chodzę na kółko muzyczne, gram na flecie prostym, występuję w zespole kociewskim. Czytam książki, zwłaszcza o tematyce przygodowej. Ostatnio spodobała mi się lektura „Chłopcy z placu broni”. Lubię podróżować, byłam np. w Niemczech. Można poznać innych ludzi, podziwiać pomniki, zabytki. W Dreźnie byłam w sklepie reklamowanym jako najpiękniejsza mleczarnia świata. Jeżdżę na nartach, maluję krajobrazy. Startuję w konkursach polonistycznych, matematycznych i recytatorskich. 

Natalia Dwurznik, kl. V, Nowa Cerkiew
Moje ulubione przedmioty to matematyka i język angielski. Angielski przyda mi się do porozumiewania się z ludźmi z innych krajów. Nauka matematyki przychodzi mi łatwo, nie mam problemów z rozwiązywaniem zadań. Jestem zastępcą przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Chodzę na zajęcia zespołu kociewskiego, biorę udział w konkursach plastycznych, polonistycznych, recytatorskich i matematycznych. Lubię książki przygodowe. W wolnym czasie bawię się z młodszą siostrą, jeżdżę na rowerze, rolkach. Maluję postacie. Mój ulubiony kolor to czerwony.      

Nadia Bonin, kl. VI,  Nowa Cerkiew
Język polski to mój ulubiony przedmiot. Chętnie czytam książki przygodowe. Podobała mi, np. Oskar i pani Róża Érica-Emmanuela Schmitta (historia nieuleczalnie chorego chłopca). Gram w piłkę nożną, na pozycji napastnika, biegam (50 m, 800 m). Biorę udział w konkursach plastycznych. Najchętniej szkicuję w ołówku krajobrazy. Od pół roku uczę się jeździć konno. Mam swojego konia, którego dostałam w prezencie od rodziców. Do wierzchowca trzeba mieć cierpliwość i umieć „pracować” głosem. W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką i mieć swój własny zakład.

Natalia Jażdżewska, kl. VI,  Nowa Cerkiew
Najbardziej lubię WF i godzinę wychowawczą, na której rozmawiamy na różne tematy. Gram w siatkówkę. Chodzę na kółko gitarowe i z języka polskiego. Do nauki gry na gitarze zachęcił mnie tata, który też mnie uczy różnych piosenek Startuję w konkursach plastycznych i z języka polskiego. W domu szkicuję i maluję obrazy. Moim ulubionym kolorem jest żółty. Czytam książki, teraz „W pustyni i w puszczy”. W wolnym czasie jak jest ciepło, wychodzę na zewnątrz, spędzam czas aktywnie, bawię się z siostrą. Może zostanę opiekunką do dzieci będę miała swoje przedszkole. 
 

Admin Admin

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe