Niektórzy mieszkańcy chcą powrotu autobusów na giełdę w Pruszczu. Realne?

  • 03.02.2017, 12:38 (aktualizacja 01.03.2017, 12:18)
  • (MD)
Niektórzy mieszkańcy chcą powrotu autobusów na giełdę w Pruszczu. Realne? (MD)

Podziel się:

Oceń:

Naszą redakcję odwiedziła Czytelniczka, która z nostalgią wspomina zakupy na giełdzie w Pruszczu Gdańskim. Odwiedza ją rzadziej niżby mogła i pyta czy powrócą autobusy, które kiedyś kursowały z Tczewa.

- Co tydzień w niedzielę, ok. godz. 8-9 - czyli o „ludzkich” godzinach, jeździł specjalny autobus z Tczewa - mówi mieszkanka. - Wielu z moich znajomych lubiło tam pojechać, jeśli nie na większe zakupy, to chociaż po to, by coś sobie wyszperać na starociach. Zawsze można było znaleźć coś fajnego, a ceny towarów były bardzo niskie. Niestety autobus już dawno nie kursuje, a dla osób, które nie posiadają prawa jazdy, dostanie się na giełdę jest sporym problemem. Czy udałoby się przywrócić specjalną linię, gdyby pojawiłoby się więcej chętnych?

Udało nam się ustalić, że autobus kursował ok. 20 lat temu. Był to prywatny przewoźnik. W dobie galerii i licznych sklepów giełda budzi coraz mniejsze zainteresowanie, co nie wróży przywrócenia linii.

- Nie słyszałem o zapotrzebowaniu takiego transportu - mówi Tomasz Latocha, właściciel PUH „Latocha”. - Nie sądzę też, żeby taka linia została utworzona. We wspomnianym przypadku istnieje jednak możliwość wynajęcia autokaru.
Obecnie firma Arriva Bus Transport Polska, właściciel m.in. linii 50 z Tczewa przez Pruszcz Gd., prowadzi kilkadziesiąt połączeń w takcie cogodzinnym. Niestety, giełda nie jest po drodze na trasie „pięćdziesiątki”. Zapytaliśmy czy jeśli pojawiłoby się zapotrzebowanie, byłaby szansa zmiany niektórych kursów. (...)

 

(MD)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lomp
lomp 04.02.2017, 18:37
Podajcie nazwisko tej czytelniczki,odpowiem jej dlaczego nie jeździ tam autobus
samo zycie , jak to okreslaja Fracuzi
samo zycie , jak to okreslaja Fracuzi 03.02.2017, 21:14
wszyscy wiemy od pokolen Tczew- Gdansk, od rozanca do tanca
ehh
ehh 03.02.2017, 18:44
Przecież Arriva ma kurs do Gdańska przez Suchy Dąb, a przystanek jest na przeciwko giełdy
pasjonatka
pasjonatka 03.02.2017, 19:39
W gazecie jest wypowiedz arrivy, sami chyba nie wiedza ze taki przystanek w Rokoszewie istnieje xD
ehh
ehh 04.02.2017, 12:47
W Roszkowie. Pewnie dlatego, że nikt tam ani nie wsiada ani nie wysiada :D Więc jest to odpowiedź już na artykuł powyżej, jak widać takowe zapotrzebowanie nie istnieje.
kaczor
kaczor 03.02.2017, 16:45
wróć komuno

Pozostałe