niedziela, 19 maja 2024 13:55
Reklama
Reklama

Znakomite wyniki państwowych egzaminów słuchaczy tczewskiego „Medyka”

Znane są już wyniki egzaminów w szkołach medycznych stopnia przeddyplomowego (warunkiem przyjęcia jest ukończona szkoła średnia, a nauka trwa średnio 2 lata). Wprost znakomicie wypadli na ogólnokrajowym tle absolwenci Medycznego Studium Zawodowego w Tczewie, otwartego przez miejscowe Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka”. Ponad 80 procent uzyskało najwyższe noty zarówno z egzaminów pisemnych, jak praktycznych!
Znakomite wyniki państwowych egzaminów słuchaczy tczewskiego „Medyka”

Sukces tym większy, że tczewski „Medyk” CKZ „Nauki” liczy sobie dopiero trzy lata. Jest naturalnym spadkobiercą tradycji miejscowego szkolnictwa medycznego sprzed 25 lat, jakim było liceum dla pielęgniarek.

Obecne MSZ funkcjonuje na prawach i obowiązkach szkół publicznych. Kształci, zgodnie z państwowymi wymogami, zarówno w trybie dziennym, jak weekendowym. Można wybierać spośród kilku specjalności: Opiekun medyczny; Asystentka stomatologiczna; Technik masażysta; Opiekunka dziecięca; Higienistka stomatologiczna; Terapeuta zajęciowy oraz Technik sterylizacji medycznej, a w organizacji są kolejne „białe” zawody.

Wszyscy absolwenci, zanim otrzymają świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe muszą wylegitymować się wiedzą i umiejętnościami, określonymi w wymogach państwowego egzaminu zawodowego. Egzaminatorzy nie mogą być pracownikami szkoły. Zwykle są to wybitni fachowcy, wyznaczeni przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Egzaminatorzy delegowani do „Nauki” wystawili także najwyższe noty organizatorom MSZ, czyli tczewskiemu CKZ „Nauka” i jej dyrektorce Marii Wasiewicz - Galińskiej. Podkreślono, że na wysoki poziom egzaminów miała doskonała kadra pedagogiczna, a także nowo wybudowane i profesjonalnie wyposażone pracownie do praktycznej nauki zawodów. Zarówno kadra, jak warunki nauczania otrzymały certyfikaty Ministra Zdrowia i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Trudno się zatem dziwić, że absolwenci tczewskiego „Medyka” nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Kolejne semestry kształcenia zaplanowano na wrzesień, ale nabór chętnych - póki co - trwa nieustannie. Nauka jest bezpłatna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama