niedziela, 12 kwietnia 2026 05:31
Reklama

Wiadomo, które ulice będą wkrótce przebudowane

Miejski Zarząd Dróg ogłosił kilka przetargów na wykonanie dokumentacji remontów ważnych, miejskich dróg. Mowa m.in. o ul. Jedności Narodu, ul. Gdańskiej, ale także o parkingu przy ul. Ks. Ściegiennego.
Wiadomo, które ulice będą wkrótce przebudowane

MZD ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Wigury. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnego zakresu dokumentacji projektowej przebudowy ul. Wigury na całym jej przebiegu, czyli od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do al. Solidarności. Termin składania ofert: 27 maja br.

Z kolei dokumentacja projektowa budowy parkingu otwartego przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego powinna zawierać minimum trzy koncepcje budowy dwupoziomowego parkingu na wyznaczonym terenie, z zapewnieniem możliwie jak największej ilości miejsc parkingowych. W projekcie musi być uwzględniona winda osobowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Termin składania ofert: 22 maja br.

W przypadku przebudowy ul. Biskupa Konstantyna Dominika przewiduje się wykonanie m.in. następujących prac: prace rozbiórkowe, w tym rozbiórka istniejących płyt drogowych wraz z ich przewiezieniem do siedziby ZUK lub utylizacją; kanalizacja deszczowa i sanitarna, sieci telekomunikacyjne, sieć elektryczna czy też częściowa wymiany gruntu w zakresie niezbędnym dla prawidłowego posadowienia konstrukcji drogi. Termin składania ofert: 26 maja br.

Ul. Gdańska ma zostać wyremontowana na całej swojej długości, przy czym ma zostać uwzględniona budowa ścieżki rowerowej łączącej al. Solidarności z Bulwarem Nadwiślańskim. W przypadku tej ulicy wpłynęły dwie oferty, trwa ich analizowanie . Także planowany od dawna remont ul. Jedności Narodu i fragmentu ul. Saperskiej doczeka się dokumentacji projektowej. Wpłynęły dwie oferty, trwa ich analizowanie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

19.05.2014 21:49
jest mało kiedy zapełniony, nawet jak w farze są jakieś nabożeństwa.

mieszkaniec 19.05.2014 17:57
Większość to główne ulice którymi do tej pory zarządzało starstwo. Są to najbardziej zaniedbane ulice. Miasto szybko to nadrabia!!! Brawo!!!!! Starostwo jest niepotrzebne!!!! W wyborach do starostwa trzeba zmienić całą grupę trzymającą władzę!! Oni już byli, są zmęczeni i nic więcej nie potrafią zrobić. Oni tylko potrafią zwężać drogi komunikacyjne - wiadukt W. Polskiego. Rondo niczego nie rozwiąże. Most Tczewski to jakiś potworek ze szklanymi portalami, a nie wersja historyczna. Ul. 30 Stycznia niezmienna od czasów Prusaków!!

pol 20.05.2014 07:33
W czasach pruskich ta ulica była w bardzo dobrym stanie, niestety Prusacy opuścili Pomorze, a Polacy to tylko prywata i kolesiostwo.

aga 19.05.2014 16:34
Proponuje dokonczyc nowosuchostrzycka do alei kociewskiej

Reklama
Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up Mama Na Obrotach wraz z życiową metamorfozą ogłasza nowy trzeci program stand-up pt. "Niezły Bajzel", z którym odwiedzi całą Polskę!  "Moje życie jest naprawdę na obrotach, a w głowie kłębią się dziesiątki różnych przezabawnych wspomnień i pomysłów. Początkowo w tym programie chciałam się skupić na moim Starym, ale historii jest tyle, że wyszedł... Niezły bajzel. Spodziewajcie się turbo dużej dawki śmiechu!" - przekazuje stand-uperka, która na scenę wkroczyła w 2023 roku podbijając internet śmiesznymi filmikami. Życie to nie bajka, tylko niekończący się kabaret. Zakupy kończą się pontonem w salonie, w kolejce do lekarza zdążysz poznać pół miasta, a rodzinne rady bywają tak "mądre", że lepiej ich nie sprawdzać w praktyce."Niezły Bajzel" to ponad godzina niepowtarzalnego humoru, energii i szczerości, w której codzienny bałagan zamienia się w najlepszą terapię śmiechem. To wszystko w stylu, który publiczność Matki Na Obrotach kocha najbardziej - prawdziwie, głośno i bez filtra! Uwaga: po tym występie możesz już nigdy nie spojrzeć tak samo na zakupy, lekarza... ani na własnego starego i szwagra.Wstęp na występy dla osób pełnoletnich lub powyżej 15 lat z obecnością rodzina/opiekuna.Osoby poniżej 15 roku życia nie będą wpuszczane. Podczas występu padają wulgaryzmy.Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wideo i robienia zdjęć.  Mama na obrotach w nowym programie „Niezły bajzel” – stand-up16 kwietnia 2026 godz. 19.00Sala widowiskowa CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, TczewBilety: 98 zł + opłata serwisowa dostępne TYLKO na kupbilecik.plData rozpoczęcia wydarzenia: 16.04.2026 19:00 – Data zakończenia wydarzenia: 16.04.2026 21:00
Reklama
Reklama