niedziela, 15 marca 2026 12:41
Reklama

Srebrni samborzanie - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w LA

Katarzyna Godlewska została wicemistrzynią Polski w skoku wzywyż, a Patryk Baran wywalczył srebrny medal w siedmioboju. Samborzanie swoje sukcesy odnieśli w miniony weekend w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale.
Srebrni samborzanie  - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w LA

Oboje zdobywali medale Mistrzostw Polski już w poprzednich latach w kategorii młodzików. Teraz osiągają sukcesy w kategorii junior młodszy. Na razie w Halowych Mistrzostwach Polski, oby potwierdzili swoją przynależność do krajowej ścisłej czołówki w zawodach letnich tej samej rangi.
W Spale w sobotnim finale konkursu skoku wzwyż Katarzyna Godlewska zajęła drugie miejsce. Podopieczna Tadeusza Galińskiego uzyskała wynik 167 cm (o 3 cm gorszy od swojego rekordu życiowego). Zwyciężczyni Aleksandra Nowakowska z Piotrcovii pokonała wysokość 172 cm.
Patryk Baran Wicemistrzem Polski juniorów młodszych w siedmioboju został w piątek. Po czterech konkurencjach wychowanek trenera Józefa Krawczykiewicza prowadził. Tczewianin słabiej wypadł w skoku o tyczce, co zaważyło o stracie pierwszego miejsca na rzecz zawodnika SKLA Sopot Michała Galikowskiego. Baran - ubiegłoroczny mistrz Polski młodzików (wrzesień na memoriale Kusocińskiego) ostatecznie z wynikiem 4823 pkt zajął drugie miejsce. Galikowski po siedmiu konkurencjach miał 4860 pkt.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama