niedziela, 19 maja 2024 23:42
Reklama
Reklama

Nowy numer Rolnika Pomorskiego

Już po raz 18. zapraszam do lektury miesięcznika Rolnik Pomorski i odwiedzania strony internetowej (www.portalpomorza.pl /serwisy/ rolnictwo).
Nowy numer Rolnika Pomorskiego

We wrześniowym numerze polecam fotorelacje z: sierpniowych, 11. Targów Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach i 19. Jesiennych Targów Ogrodniczo – Nasiennych oraz Staropolskiego Przeglądu Piosenki Biesiadnej w Ośrodku PODR w Starym Polu (7 - 8 września).
Minister Stanisław Kalemba, z okazji inauguracji roku szkolnego napisał, że szkoły rolnicze są szczególnie bliskie jego sercu. Mojemu też, dlatego polecam wywiad z dyrektorem „Rolniczego centrum Kociewia”, Alfredem Porte'e.
Minister jest wdzięczny rolnikom za ich ciężką, mozolną pracę, za piękne bochny chleba, złożone na ołtarzu jasnogórskim i podczas wszystkich uroczystości dożynkowych w Polsce.
Podzielam nadzieję S. Kalemby, że nie zabraknie chleba w naszej Ojczyźnie, w naszych domach.
Szanujmy każdą kromkę, kruszynę podnoszoną z ziemi, bądźmy dobrzy jak chleb i pamiętajmy, że My, Rolnicy, jesteśmy wielkim skarbem dla naszej Ojczyzny.
Szczęść Nam Panie Boże na kolejne lata.

Janusz Rokiciński
redaktir Naczelny

Kolejny numer Rolnika Pomorskiego ukaże się 16 października.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Połączenie rysunku i malarstwa. Wystawa twórczości DOMINIKA WOŹNIAKA Po raz drugi Fabryka Sztuk gości w swoich murach Dominika Woźniaka. Tym razem z jego twórczością można zapoznać się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.  Dominik Woźniak – twórca urodzony w Piotrkowie Trybunalskim, specjalizuje się w grafice artystycznej, rysunku, malarstwie sztalugowym, malarstwie naściennym, dekoracji wnętrz, ilustracji. Jego twórczość to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura tworzą spójną, nierozerwalną całość.Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne są rezultatem rozważań nad pozycją człowieka, ale także nt. jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Finisaż: 28.06 godz. 18.00Godziny otwarcia:codziennie 10.00 - 16.00, a w czwartki do 18.00 (kwiecień)poniedziałki, wtorki, środy i piątki 10.00 - 16.00, w czwartki, soboty, niedziele,święta od 10.00 - 18.00 (maj-czerwiec)Fabryka Sztukul. Podmurna 15Wstęp bezpłatny!Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024 10:00 – Data zakończenia wydarzenia: 28.06.2024 18:00
Reklama